RAM MHz değeri nasıl öğrenilir?

Hunters61

Hectopat
Yer
Guadalajara
Daha fazla  
CPU-Z de baktığım da 1332 MHz diyor ama internetten aynı modele baktığımda ise 3000 diyor. Ama o küçük kutusunda DDR4-2666 diyor. Hangisinin doğru olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
1666428795892.png

Görev Yöneticisi > Performans > Bellek

Anakart ve işlemciniz nedir?

İşlemciniz 2933MHz destekliyor. Anakartınız 3200Mhz destekliyor. Bios'tan XMP açınca muhtemelen 3000'e çekiyor. Ama işlemci desteklemediği için uygulayamıyor. 2933Mhz'e 1.35V ile overclock deneyebilir misiniz?

İşlemciniz 2933MHz destekliyor. Anakartınız 3200MHz destekliyor. BIOS'tan XMP açınca muhtemelen 3000'e çekiyor. Ama işlemci desteklemediği için uygulayamıyor. 2933MHz'e 1.35v ile overclock deneyebilir misiniz?

Dediğinizi yapmaya çalıştım ama ne yapacağımı bulamadım onun yerine DRAM Frequency'den 2933 yaptım ve şu an 1467'ye yükseldi.

Eğer voltaj vermezseniz istediğiniz değeri alamazsınız. Biosunuzu bilmiyorum hiç msi kullanmadım. Bir internetten bakıyım bulabilirsem atacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki 1.48'deki görüntünün sizin bios'unuzdaki ekran görüntüsünü atar mısınız?

Ekran görüntüsü değil daha doğrusu telefonla çekip atın lütfen.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı