RAM overclocklama

Memtest86 testi nasıl yapılcağını bilmiyorum. 1.45V verdim. 3600 MHz çektim. Gecikme değerlerine dokunmadım. CL 16 kalmasını istiyorum.
Dostum internette bir sürü video var Memtest ile ilgili. Ayrıca gecikme değerlerini ayarlamadan olmaz. Otomatik olarak yüksek değerler verir, performans yükselsin diye beklerken performans kaybı yaşarsın. Oyunda crash vermesi çok normal, Memtest yapıp stabiliteyi yakalamadığın sürece daha çok crash yersin.

Son iki gecikme değerlerini 44-76 çıkartamıyorum.

Dosya Ekleri

• FE2F004B-8DF8-4149-BF60-91BCEB5C5E8A.jpeg
    FE2F004B-8DF8-4149-BF60-91BCEB5C5E8A.jpeg
    1,9 MB · Görüntüleme: 46
Bellek frekansını yapıştır 3600'e, DRAM Voltage'ı da 1.39 çak, kaydet ve dene.

Deneme olarak 1.45V tutuyorum. Stabil olduktan sonra düşürmeye başlacağım. Fakat girdiğim değerlerde oyuna girmeden crash verdi. Procodt değerini 53.3 ohm yaptım. Diğer CAD_BUSlarda 24 ohm çektim. Oyunda sıkıntı vermedikten sonra memorytest yapacağım. Fakat crash veriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Buyur kardeşim. Memtest86 testini bu şekilde yapabilirsin. Eğer mesajım sana yardımcı olduysa en iyi cevap olarak seçebilirsin. İyi sosyaller:D.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı