RAM RGB'si çalışıyor fakat BIOS'ta slot boş gözüküyor

burak897

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar. Uzun uğraşlarım sonucu ilk sistemimi topladım. Montaj yeni bitti bilgisayarı çalıştırdım BIOS ekranı geldi. RAM'leri kontrol ederken birisi A2 diğeri B2 slotunda olan RAM'lerimden B2 slotunda olan BIOS'ta “empty” olarak gözüküyor. RAM'lerin her ikisinin de RGB ışıklandırması çalışıyor. Sizce sorun nedir?

Anakart: B550 Gaming Edge Wi-Fi
RAM: Corsair Vengeance 16 GB(2x8) 3600MHz CL18.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı RAM'e ben de sahibim, inanır mısınız aynı sorun bende de yaşanıyor. Bu RAM'leri aldığım için pişmanım, sizde de olduğunu görünce biraz daha yaygın olduğunu düşünmeye başladım.
Ben RAM'lerin slotunu değiştiriyorum, veya pinleri silgi ile siliyorum o şekilde görüyor siz de deneyebilirsiniz.

Aynı RAM'e ben de sahibim, inanır mısınız aynı sorun bende de yaşanıyor. Bu RAM'leri aldığım için pişmanım, sizde de olduğunu görünce biraz daha yaygın olduğunu düşünmeye başladım.
Ben RAM'lerin slotunu değiştiriyorum, veya pinleri silgi ile siliyorum o şekilde görüyor siz de deneyebilirsiniz.
Bende yaptım şimdi tanıdı bir daha da ramleri çıkarmayı düşünmüyorum açıkçası.

Bende yaptım şimdi tanıdı bir daha da ramleri çıkarmayı düşünmüyorum açıkçası.
Aynen hocam belli ki o RAM'lerde genel bir problem var, ben de aynı siz gibi düşündüm ilk başlarda fakat sonra illa kasayı temizlemek için vb. sökmek zorunda kalınca alıştım fakat şimdi 4X8 yapmayı düşünüyordum yapmasam mı diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı