RAM slotu mu bozuk yoksa işlemci pinleri mi yamuldu?

Daha fazla  
Anakart değişimi yaptım. Gigabyte A320M'den ASUS B450'ye geçtim. 2x8 GB RAM'im var. İki RAM de 1. slotta Single olarak çalışıyor fakat ne zaman 2. slotla taksam PC açılmıyor. Hiçbir ekran gelmiyor. İşlemciyi söküp takarken PIN'i yamulmuş olabilir mi yoksa yeni anakartımın 2. slotu mu bozuk?

Hocam BIOS güncellemeyi deneyin belki bunun ile alakası olabilir bir de RAM'ler Dual kit mi yoksa farklı RAM'ler mi anakart RAM seçiyor olabilir.

Hocam BIOS güncellemeyi deneyin belki bunun ile alakası olabilir bir de RAM'ler Dual kit mi yoksa farklı RAM'ler mi anakart RAM seçiyor olabilir.
Ramler farklı fakat biri ADATA XPG D10, diğeri ise ADATA XPG D30. İkisi de 3200 mhz. İkisini ayrı ayrı tek slot olarak 1. slota taktığımda bilgisayar sorunsuz açılıyor ancak ikisinden birini 2. slota veya ikisini de aynı anda takınca bilgisayara hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Şuan sadece 1. slota takılı şekilde sıkıntısız kullanıyorum.

O taktıktan sonra çalışmayan RAM'i 1. slottaki RAM'i çıkarıp dener misin çalışıyor mu diye.
Evet hocam çalışıyor sıkıntısız.

RAM'ler farklı fakat biri Adata XPG D10, diğeri ise Adata XPG D30. ikisi de 3200 MHz. İkisini ayrı ayrı tek slot olarak 1. slota taktığımda bilgisayar sorunsuz açılıyor ancak ikisinden birini 2. slota veya ikisini de aynı anda takınca bilgisayara hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Şu an sadece 1. slota takılı şekilde sıkıntısız kullanıyorum.

Slot bozuk o zaman hocam iade edin 14 gün geçmediyse ve 1 yıldız atın geçin hocam.

Ramler farklı fakat biri ADATA XPG D10, diğeri ise ADATA XPG D30. İkisi de 3200 mhz. İkisini ayrı ayrı tek slot olarak 1. slota taktığımda bilgisayar sorunsuz açılıyor ancak ikisinden birini 2. slota veya ikisini de aynı anda takınca bilgisayara hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Şuan sadece 1. slota takılı şekilde sıkıntısız kullanıyorum.

Hocam iki RAM de 3000 MHz. Nasıl 3200 MHz oluyor? Overclock mu yaptınız? Yaptıysanız bir de sıfırlamayı deneyin. Farklı RAMler olduğu için de çalışmıyor olabilir.
Not: Yanlış gördüm galiba. Varmış.

Hocam iki RAM de 3000 MHz. Nasıl 3200 MHz oluyor? Overclock mu yaptınız? Yaptıysanız bir de sıfırlamayı deneyin. Farklı RAMler olduğu için de çalışmıyor olabilir.
Yok hocam OC yapmadım. İkisinin de hem 3000 MHz hem 3200 MHz versiyonları bulunuyor diye biliyorum. Bendekiler de 3200 MHz.

Geri
Yukarı