RAM Sorunu

• Konuyu başlatan serifcan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 819
S

serifcan

Ziyaretçi
Dün Vatan'dan Corsair 4Gb Vengeance Ddr3 1600Mhz Cl9 Tek Modül Bellek - Vatan Bilgisayar istediğim RAM'i aldım ve sorun çıkaracağını hiç düşünmedim bilgisayarımın ana kartı 5 senelik ama DDR3 bu RAM'de DDR3 fakat eskisini çıkarıp taktım ve ekran gelmedi güç led'i hata var gibi yanıp yanıp söndü sizce uyumsuz mu yoksa RAM mi bozuk anlayamadım yarım edin.
Eski RAM: M2Y2G64CB8HC5N-CG 2GB 240p PC3-10600 CL9 16c 128x8 DDR3-1333 2Rx8 1.5V UDIMM NOB, Elixir, CJI, M2Y2G64CB8HC5N-CG - MemoryTen
Ana Kart: Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details
Yeni alıp taktığım RAM: Corsair 4Gb Vengeance Ddr3 1600Mhz Cl9 Tek Modül Bellek - Vatan Bilgisayar

Eski RAM'iniz 1333 MHZ yenisi ise 1600, bu durumda anakartınız 1600 MHZ hıza destek vermiyor. Eski RAM'i bilgisayarınıza takıp bios ayarlarından RAM hızını 1333 MHZ olarak değiştirin ve daha sonra yeni aldığınız RAM'i bilgisayarınıza takın.

Eski RAM'iniz 1333 MHZ yenisi ise 1600, bu durumda anakartınız 1600 MHZ hıza destek vermiyor. Eski RAM'i bilgisayarınıza takıp bios ayarlarından RAM hızını 1333 MHZ olarak değiştirin ve daha sonra yeni aldığınız RAM'i bilgisayarınıza takın.
Bunu öğlen okuldan geldikten sonra yapacağım şimdi RAM uyumsuz değil dimi ? BIOS'u güncellicem @Recep Baltaş bununla ilgili bir konuya cevap vermiş ordan gördüm 2010 yılında aldım bilgisayarı daha hiç BIOS güncellemedim inşallah bir sorun çıkmaz.

Bunu öğlen okuldan geldikten sonra yapacağım şimdi RAM uyumsuz değil dimi ? BIOS'u güncellicem @Recep Baltaş bununla ilgili bir konuya cevap vermiş ordan gördüm 2010 yılında aldım bilgisayarı daha hiç BIOS güncellemedim inşallah bir sorun çıkmaz.

O zaman ilk yapacağınız şey BIOS'u güncellemek olsun. Eğer ki yine olmazsa, benim dediğim işlemi yaparsınız. Bu arada ilk defa BIOS güncellemesi yapacaksanız, bu işlemi yapmadan önce internetten bilgi edinmeniz yararınıza olacaktır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı