RAM takviyesi sonrası sistem ağırlaştı

fuadabilov

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 16 GB DDR4 RAM aldım ama bilgisayarda DDR4 8 GB RAM vardı. Bugün taktım, bilgisayar çok zayıfladı. BIOS ayarlarında XMP ayarı yok. Ne yapabılırım?

Taktığınız RAM ile üzerinde bulunun RAM MHz baktınız mı? Yeni taktığınız düşük MHz olabilir

BIOS üzerinden ikisini de aynı MHz'lere çek. İkisinin her şeyi aynı olduğundan 3200 MHz'de sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. O yüzden ikisini de 3200 MHz'e çek. Öyle bir dene. Frekans uyuşmazlığı olabilir.

Eski RAM'im 2400 MHz 8 GB yenı RAM'ım ıse 16 GB 3200 MHz ama takdıktan sonra bilgisayar zayıfladı ne yapabıırım?

Hepsi farklı bırı 2400 biri 3200.

Büyük ihtimal bundan kaynaklanıyor sorununuz. İade hakkınız varsa aynı üründen alın.

BIOS üzerinden ikisini de aynı MHz'lere çek. İkisinin her şeyi aynı olduğundan 3200 MHz'de sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. O yüzden ikisini de 3200 MHz'e çek. Öyle bir dene. Frekans uyuşmazlığı olabilir.
biosda o ayar yok bılgısayarım yenı olmasına ragmen nasıl yapabılırım kardeş? moralım çok bozuldu

biosda o ayar yok bılgısayarım yenı olmasına ragmen nasıl yapabılırım kardeş? moralım çok bozuldu
Hocam 1. RAM'i 3200'e nasıl çektiniz? Normalde RAM'ler 3200 MHz destekler ancak ilk alındığında 2400'de çalışır. Elle müdahele edilmedikçe genelde 3200 MHz'e çıkmazlar. Siz 3200'e nasıl çektiyseniz öyle yapın.

Geri
Yukarı