RAM Tavsiyesi

Furkancakmakx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anki bilgisayarımı 5 sene önce almıştım. Bu nedenden dolayı RAM'i düşük kalıyor. 3 GB RAM var ve %55, %60'ını kullanıyorum bu da sıkıntı çıkarıyor bana. Ben şu anki bilgisayarıma sadece 8GB'lık RAM alsam olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer sistem özelliklerin neler? Yapacağın yükseltmeye değmeyebilir, 5 senelik bir sistem sonuçta. Bütçen varsa sistemi komple yenile makul bir fiyata.

Ram'in %55- %60'ını oyundayken kullanılıyorsa bunda sıkıntı çıkaracak bir olay yok gayet normal. Ama bilgisayar boştayken böyle rakam varsa sorun var demektir o zaman yükseltmenizde fayda vardır.

Kardeşim 5 senelik bilgisayarına ram takmak senin hiç bir işine yaramaz. Sen en iyisi bütçene göre, bilgisayardan anlayan bir tanıdığına git o sana bir bilgisayar toplasın.

Eğer internette takılma, video izleme, müzik dinleme gibi işlerde kullanacaksan 2GB RAM yeter zira benim bilgisayarımın da 2GB RAM'i var üstelik ben bunun sadece 1,86 GB'tını kullanabiliyorum bilgisayarım da tam 6 senelik ama bunlara rağmen rahatlıkla Youtube'a girip video izleyebiliyorum, müzik dinleyebiliyorum.

Yok ama yüksek kapasiteli oyunlar oynamak veya yüksek boyutlu dosyalarla iş yapacaksan 16 GB RAM ve üstü uygun olur diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı