RAM uyuşmazlığı nasıl çözülür?

• Konuyu başlatan Bruz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 549

Bruz

Kilopat
Yer
Antalya
Selamlar. Eskiden RAM'lerim sıkıntı çıkarmadan çalışıyordi fakat bugün durmadan bellekten kaynaklı mavi ekran hatası alıyorum. Birini çıkarınca problem çözülüyor. Niye şimdi uyuşmazlık oluştu çözümü olan var mı?

Sen sorunu nasıl çözdün? Sadece bir defa mı aldın bu hatayı?
Hocam sorunu toplamda 3 defa aldım o da geçen hafta oldu. 3 günde toplamda 3 kere hata aldım. Son hatadan sonra sinirlenip Memtest86 yaptım ve bir sorun görünmedi. Memtest yaptıktan sonra da tekrar bir sorun yaşamadım. Belki hata oyundaydı ve o düzeldi tam bilmiyorum ancak sorun düzeldi.

Hocam sorunu toplamda 3 defa aldım o da geçen hafta oldu. 3 günde toplamda 3 kere hata aldım. Son hatadan sonra sinirlenip Memtest86 yaptım ve bir sorun görünmedi. Memtest yaptıktan sonra da tekrar bir sorun yaşamadım. Belki hata oyundaydı ve o düzeldi tam bilmiyorum ancak sorun düzeldi.

Anladım hocam. bu arada konudan bağımsız Memtest yaparken elektrik giderse anakart ölür mü? BIOS güncellerken elektrik gidince anakart gidiyor mesela.

Anladım hocam. bu arada konudan bağımsız Memtest yaparken elektrik giderse anakart ölür mü? BIOS güncellerken elektrik gidince anakart gidiyor mesela.
Hocam açıkçası hiç başıma gelmedi hiç de denk gelmedim o yüzden bir bilgim yok.

Bazen XMP kaynaklı da olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı