RAM uyuşmazlığı nasıl çözülür?

• Konuyu başlatan Bruz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 550

Bruz

Kilopat
Yer
Antalya
Selamlar. Eskiden RAM'lerim sıkıntı çıkarmadan çalışıyordi fakat bugün durmadan bellekten kaynaklı mavi ekran hatası alıyorum. Birini çıkarınca problem çözülüyor. Niye şimdi uyuşmazlık oluştu çözümü olan var mı?

Memory_management hatası aldım ben de bir hafta önce. Ancak garip bir şekilde sadece R6S'den çıktığımda oluyordu. Memtest86 yaptım ve bir sorun çıkmamıştı. Memtest86 denediniz mi veya sizin de benim gibi sadece belirli bir oyunda mı oluyor?

Sistem bileşenleri nedir? RAM'ler kit mi? BIOS güncel mi?

MEMORY_MANAGEMENT hatası aldım ben de bir hafta önce. Ancak garip bir şekilde sadece R6S'den çıktığımda oluyordu. Memtest86 yaptım ve bir sorun çıkmamıştı. Memtest86 denediniz mi veya sizin de benim gibi sadece belirli bir oyunda mı oluyor?

Vallahi hocam aynı şekilde oyun oynarken başıma geldi olay. Oyundan sonra o kadar çok mavi ekran aldım ki sorun ekran kartındadır diye korktum lakin RAM'den olduğunu anladım. Şimdi Frekans ayarlarını 3000 MHz'den 2666 MHz'ye çektim nedense sorun düzeldi gibi ama tekrardan tetiklenir diye korkuyorum.

Vallahi hocam aynı şekilde oyun oynarken başıma geldi olay. Oyundan sonra o kadar çok mavi ekran aldım ki sorun ekran kartındadır diye korktum lakin RAM'den olduğunu anladım. Şimdi Frekans ayarlarını 3000 MHz'den 2666 MHz'ye çektim nedense sorun düzeldi gibi ama tekrardan tetiklenir diye korkuyorum.
Bende dediğim gibi sadece R6S oynarken başıma geldi. Memtest yaptığımdan beridir de bir sıkıntı yok.

Sistem bileşenleri nedir? RAM'ler kit mi? BIOS güncel mi?

Hocam bunları kullanıyorum ama dediğim gibi normalde uyumsuzluk olması mümkün değil zira farklı olmasına rağmen Dual-Channel olarak çalışıyorlar. 1 yıldır da düzenli olarak kullanıyorum nedense bugün oldu bu olay. Bilgisayarı formatlarım sorun düzelmedi ama birini çıkarınca düzeldi. Tekrar beraber çalıştırınca aynı hatayı aldım lakin frekansı 2666'a çekince düzeldi gibi şu an.

Mümkün değil diye bir şey yok. Aynı bile olsa kit olmayan RAM'ler sıkıntı yapabiliyor. 2666 olarak bir süre deneyin.

Geri
Yukarı