RAM ve CPU'dan en az kullanan tarayıcı hangisidir?

gökmeNN

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Web Programcılığı ve Grafik Tasarım
Merhabalar, son zamanlarda gelen güncellemeler olsun, yeni çıkan tarayıcılar olsun, kafada soru işaretlerini çoğalttı. Güncel olarak şu an en uygun (RAM kullanımı, CPU kullanımı, kullanışlılık vb. olarak) tarayıcı sizce hangisidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Edge bence. Opera GX'de kullanabilirsin. RAM miktarını kendin belirleyebiliyorsun.

Opera Gx Kullanıyorum Ben Kendi Ram Miktarını Ve Cpu Miktarını Ayarlayabiliyorsun.

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-23_145447.png
    resim_2021-04-23_145447.png
    33,3 KB · Görüntüleme: 38
  • resim_2021-04-23_145505.png
    resim_2021-04-23_145505.png
    30,5 KB · Görüntüleme: 31
Ben Opera GX kullanıyorum. Tarayıcı açılırken kasabilir ama uygulamaları kastırmaz. Pcne en uygun RAM ve CPU değerine ayarlayıp kullanabilirsin.

Microsoft Edge yenilendiğinden bu yana kullanıyorum. Şu an dört sayfa açık, üç yüz elli beş megabayt RAM tüketimi ve yüzde altı işlemci tüketimi var. En fazla beş yüz megabayt gördüm, CPU'ya bakmadım. Rahatsız edecek derecede kullanmıyor yani, öneririm.

Opera GX çöp. RAM ve CPU limitleme özelliği düzgün çalışmıyor. Bu özelliği aktif ettiğinizde tarayıcıda donma, kilitlenmeler meydana gelebiliyor. Reklam engelleyicisi bile düzgün çalışmıyor. VPN desen çöp. 2016 yılında Çinli bir firmaya satıldığından beri veri çaldığı söyleniyor.

Geri
Yukarı