RAM yükseltme sonrası "Page found in nonpaged area" hatası

JAWIECZ

Hectopat
Geçen gün bilgisayarım için 2 GB DDR2 800 MHz bir RAM aldım. Elimde bulunan 2 GB DDR2 800 MHz RAM ile beraber anakarta taktım. İlk başlarda bir sorun yoktu fakat ilerleyen saatlerde mavi ekran ve PC donmaları başladı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Anakart : Gigabyte M61PME-S2P
Mavi ekran hatası : Page found in nonpaged area

ESKİ ram 1.jpgeski ram 2.jpgmavi ekran.jpgyeni ram 1.jpgyeni ram 2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM slotunda toz olabilir. Statik elektrik olabilir. Anakartınız 4 slot ise birini 1 numaralı slota diğerini 3 numaralı slota takın. Anakartınız 2 slot ise RAM'leri birbiriyle yer değiştirerek takıp deneyin.

Arızalı şüphesi olan yani en son aldığınız RAM'i tek olarak ilk 1. slota takın bilgisayarı çalıştırın çalışıyorsa aynı işlemi 2. slotta yapın. Bu arada anakartınızın en fazla desteklediği RAM miktarını aşıyor olmayasınız?
Sorun hala devam ederse minidump dosyanızı paylaşın. "Page fault in nonpaged area" hatası nasıl çözülür? - Technopat

Son düzenleme:
Arızalı şüphesi olan yani en son aldığınız RAM'i tek olarak ilk 1. slota takın bilgisayarı çalıştırın .alışıyorsa aynı işlemi 2. slotta yapın. Bu arada anakartınızın en fazla desteklediği RAM miktarını aşıyor olmayasınız?
Gigabyte sitesinden anakartın özelliklerine baktım. En fazla 8GB Ddr2 RAM destekliyor. Dediğiniz yönden sorun yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı