RAM yükseltme sonrası sistem açılmıyor

Texrain

Decapat
Bugün, sipariş verdiğim RAM geldi fakat eski RAM'in yanındaki slota taktığımda PC başlamıyor. Yani siyah ekranda kalıyor. Klavye ve monitör tepki vermiyor. Nasıl düzeltebilirim? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni RAM'i tek olarak denediniz mi?

İlk olarak BIOS güncellemesi yapın. Sorun devam ederse eski RAM ile yeni RAM uyumsuz demektir. Aynı frekans, aynı CL değeri, aynı marka ve aynı model olsa bile uyumsuz olabilir. Çipi farklıdır, çipi aynı olsa bile revizyonu farklıdır. Uymayabilir.

Elindeki RAM ve anakart modelini söyler misin? Ayrıca RAM'leri anakartta belirttiği gibi takman lazım yan yana kafaya göre takmayacaksın.

ramlerin 2side 4gb ve 1333 hz ler tek bir slota 2 ramide taktım 2 side çalıştı bide biosu güncellemeyi denerkende pc gitti şöyle me unlock case jumper taktım fakat me unluck case nin yanından jumperi söktüm şu anda pc açılıyor ve monitör tepkisiz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı