Çözüldü RAM yükseltme sonrası sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bilgisayarımın tam özellikleri aynen bu şekilde:

• Anakart: MSI B150M Bazooka
  • İşlemci: i5 6500 Skylake
  • Ekran Kartı: Gigabyte GTX 970
  • Ram: Kingston HyperX Fury Black DDR4 2133MHz CL14 8GB
  • HDD: Westerm Digital Caviar Blue 1TB 7200RPM 64MB
  • SSD: Kingston HyperX Fury 120GB 500-500
  • Kasa: Zalman Z3 Plus (White)
Ben de yeni taktığım RAM'lerde aynı problem vardı. Girip BIOS'dan düzenledim yalnız 1 2 ayda bir kendiliğinden düşük performansa geliyor. Girip tekrar düzenliyorum. Nedenini bilmiyorum. Ayda bir kontrol et yine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakmayın fakat dediklerinizi anlamadım. :/ Bir videosu falan varsa atarsanız oradan bakarak yapsam olur mu? Yani şimdi napayım ben, çok karıştı kafam.

efb1eced-d3fe-45df-9b42-fba0340cb345.png

İşaretledim.

Arkadaşlar Sorunu Çözdüm. Çok ilginç gelecek ama;

İnternette RAM'lerin oksitlenmesi ile ilgili bir şey gördüm. Adam silgiyle sarı giriş kısımlarını temizliyordu. Öyle umutsuzca aldım temizledim, ve gene aynı şekilde umutsuzca kasaya taktım. Bilin bakalım ne oldu :D Bilgisayar açıldı ve RAM sorunsuz çalışıyor. Hemen 64 bit işletim sistemini kurup 8GB farkının tadına varmaya başladım. Aynı sorunu yaşayan arkadaşların dikkatine! :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı