Ryzen sistem RAM yükseltme sonrası açılmıyor

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
  • Anakart: Gigabyte B450-M
  • RAM: G.Skill Ripjaws 3000MHz 2x8
  • İşlemci: Ryzen 5 1600
  • Ekran: MSI RX 570 Armor
Önceden sadece 8 GB RAM takılıydı aynı markanın 8 GB RAM'ini aldık aynı MHz. Taktıktan sonra kasa düğmesine basıyoruz kasa çalışıyor fakat ekran simsiyah. Farklı monitörlerde denedik ama sonuç aynı. Statik elektrik birikmiş olmasından oluyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu arada sorunun ramlerde olduğunu farkettim. Aldığım anakarttan da sonuç alamadım. En son çare ramleri değiştirmekte oldu. Ramleri değiştirince sorun çözüldü. Ne olmuş olabilir acaba ramlere.

Yok hocam anakartta problem olmadığını anlayınca tekrar gidip e bu sefer RAM den kaynaklıdır diye düşünüp RAM aldım. Artık bu da olmasaydı başlarım bilgisayarına diyecektim. :)
Hocam para ganimet gibi maşallah. Bari yeni sistem toplasaydınız. :D
Gidip anakart alıp denedim sorun yine devam etti hocam. En son fıttırdım o derece bi koşu gidip, bir de RAM aldım sorun çözüldü. Sorun RAM lerdeymiş benim sıkıntımda.
Sıkıntının RAM'de olduğu açık beyan ortadaydı sizin ana kart almanıza da anlam veremedim zaten. :)

Zaten hali hazırda bunun için tuttuğum para vardı işlemci, RAM, ekran kartı, anakartı için sebep olmuş oldu çıkardım bir an önce elimden. Hem ben hiç RAM lere yormadım kafayı direk anakarta yöneldim, tertemiz RAM ler ne olacak dedim kendi kendime demek pert olmuş. :)
Hocam para ganimet gibi maşallah. Bari yeni sistem toplasaydınız. :D

Sıkıntının RAM'de olduğu açık beyan ortadaydı sizin ana kart almanıza da anlam veremedim zaten. :)

Zaten hali hazırda bunun için tuttuğum para vardı işlemci, RAM, ekran kartı, anakartı için sebep olmuş oldu çıkardım bir an önce elimden. Hem ben hiç RAM lere yormadım kafayı direk anakarta yöneldim, tertemiz RAM ler ne olacak dedim kendi kendime demek pert olmuş. :)
Ramler sorun olmaya bilir garantiye gönderin isterseniz

Aslında görüntü gelmiyorsa ekran kartından dolayı da olabilir.
Eski RAM'de daha önce MHz yükseltmesi yaptın mı? Yaptıysan yeni RAM'de düşük olduğu için sorun olabilir BIOS sıfırlamayı denemelisin.
BIOS pili sökülüp takıldı ancak yine açılmıyor ekran. Servise yollayacağız kasayı komple.

Anlıyorum. O da mantıklı aslında takınca oldu evet. Sonra da düzelmedi kalıcı bir şeyler oluştu yani orada. Pil sökülüp takıldı, PC'ye başka RAM de takıldı ama açılmadı. Sorun muhtemelen anakartta oluştu.

Not: Başka monitörde de denendi olmadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı