RAM yükseltme

ExcellentLife

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar iyi günler. RAM almayı düşünüyorum fakat buraya danışmadan almak istemedim. Şimdi benim anakartım 2133MHz destekliyor ama benim RAM'im Crucial Ballistix 2400MHz 8 GB. Biliyorum kısıtlanıyor ama fiyatı daha düşük diye 2400 almıştım. Şimdi 8 GB yetersiz geldiği için bir 8 GB daha alacağım fakat benim RAM'imin 10 farkıyla Corsair Vengeance 3000MHz var. İkisi de CL16. şimdi ben 210TL'ye 2400MHz kendi RAM'imden mi alayım yoksa 10TL daha koyup ilerisi için 3000MHz Corsair marka RAM mi alayım? Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın iki belleğin de farklı değerlerde çalışmasına izin vermez merak etme. İki RAM'i de tamamen aynı değerlerde çalışmaya zorlar. Uyumsuzluk olma ihtimali çok çok çok düşük bir ihtimal. Uyumsuzluk olsa bile zaten farklı MHz değerinden veya farklı CL değerinden değil bellek çipi farkından olur. Risk bile diyemeyeceğimiz bir risk var. Çok çok düşük bir ihtimal uyumsuzluk.

3000 olanı al.

Şu an kasamda 3000 MHz Corsair 8 GB ve 3433 MHz GSkill 4 GB RAM takılı, ikisi de 3400 MHz'de paşa paşa çalışıyor.

Anakartın iki belleğin de farklı değerlerde çalışmasına izin vermez merak etme. İki RAM'i de tamamen aynı değerlerde çalışmaya zorlar. Uyumsuzluk olma ihtimali çok çok çok düşük bir ihtimal. Uyumsuzluk olsa bile zaten farklı MHz değerinden veya farklı CL değerinden değil bellek çipi farkından olur. Risk bile diyemeyeceğimiz bir risk var. Çok çok düşük bir ihtimal uyumsuzluk.

3000 olanı al.
Teşekkürler galiba 3000mhz corsair alıcam.
Şu an kasamda 3000 MHz Corsair 8 GB ve 3433 MHz GSkill 4 GB RAM takılı, ikisi de 3400 MHz'de paşa paşa çalışıyor.
İkisi de 3400 MHz'de çalışıyor demişsin. 3000 MHz corsair nasıl 3400 çalışıyor?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı