RAM yükseltmek için öneri

Cem Argun

Hectopat
Herkese merhaba AMD Ryzen işlemcim var ve RAM 8 GB artık yetmemeye başladı. Ben de arttırıp, Dual chanel yapmak istiyorum. Bu işin ustası biri bana RAM önerebilir mi? Kimi uyumsuz olur diyor, kime tıpa tıp aynısı olur diyor. Biri lütfen yardım etsin, hangi RAM almam gerek? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    9,3 KB · Görüntüleme: 70
  • 2.png
    2.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 68
  • 3.png
    3.png
    18,3 KB · Görüntüleme: 63
CL17 olabilir ondan dolayı o programı çalıştırmanız gerekiyor, tüm frekans değerlerindeki CL değerlerine bakalım ki hatalı seçim yapmayalım.
Hocam yeterli bunlar doğru şeylerimi paylaştım lütfen bana doğru olan RAM'i önerirseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 00.png
    00.png
    28,5 KB · Görüntüleme: 31
  • 555.png
    555.png
    27,4 KB · Görüntüleme: 31
  • 666.png
    666.png
    27 KB · Görüntüleme: 26
Aşağıda yer alan RAM'i alabilirsiniz.

Alacağınız RAM'e ilişkin detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Son olarak şunu eklemem gerekiyor: Anakartınızın BIOS'unu güncelleyin ve XMP modunu açın (3000 MHz profilini seçmeyi unutmayın, bu iki RAM'i daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz). Sanırım RAM'inizin voldajı 1,2'de, 1,35 V ile daha yüksek verim alırsınız (enerji tasarrufu modu 1,2V'dir).

Aşağıda yer alan RAM'i alabilirsiniz.

Alacağınız RAM'e ilişkin detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Son olarak şunu eklemem gerekiyor: Anakartınızın BIOS'unu güncelleyin ve XMP modunu açın (3000 MHz profilini seçmeyi unutmayın, bu iki RAM'i daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz). Sanırım RAM'inizin voldajı 1,2'de, 1,35 V ile daha yüksek verim alırsınız (enerji tasarrufu modu 1,2V'dir).
Hocam açık XMP 3000'de çalışıyor eskiden Görev yöneticisinde 3000 diye gösteriyordu ama şimdi 1500 olarak gözüküyor ben Windows güncelledim son güncelleştirmeleri indirdim ondan sonra böyle oldu konu da açtım yarısını gösteriyor bir sıkıntı yok dediler onu 2 ile çarpıcaksın dediler gene 3000 bios'a girdiğimde ordada 3000 yazıyor bir sıkıntı yok dimi ?

Hocam açık XMP 3000'de çalışıyor eskiden Görev yöneticisinde 3000 diye gösteriyordu ama şimdi 1500 olarak gözüküyor ben Windows güncelledim son güncelleştirmeleri indirdim ondan sonra böyle oldu konu da açtım yarısını gösteriyor bir sıkıntı yok dediler onu 2 ile çarpıcaksın dediler gene 3000 bios'a girdiğimde ordada 3000 yazıyor bir sıkıntı yok dimi ?
Doğru 1500 görünmesi son derece normal, CPU-Z'de sanki maximum genişliğini 2400 gibi gördüm, ondan teyit etmek istedim. Belirttiğim RAM'i alıp 1.35V'ta 3000 MHz ile sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı