RAM yükseltmesi yapınca droplar düzelir mi?

FEELMYFORCE

Picopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarımda 8 GB RAM vardı. 2 RAM takılıydı, biri bozuldu. Su anda 4 GB RAM var, LoL gibi bir oyunda inanılmaz derecede drop giriyor, oynancak gibi değil. FPS 100'den 1'e düşüyor, bazen 60'ı bile geçmiyor. CPU kullanımı 100'e, 70'e falan çıkıyor. Belki darboğaz oluyordur diye ayarları yukselttim ama bir şey değişmedi. Hard diskin sağlıgını da kontrol ettim, bir sorun gözükmüyor. Tekrar 8 GB RAM alsam düzelir mi?

Dosya Ekleri

• 20210206_160829.jpg
    20210206_160829.jpg
    150,9 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    238,1 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bilgisayarımda 8 GB RAM vardı. 2 RAM takılıydı, biri bozuldu. Su anda 4 GB RAM var, LoL gibi bir oyunda inanılmaz derecede drop giriyor, oynancak gibi değil. FPS 100'den 1'e düşüyor, bazen 60'ı bile geçmiyor. CPU kullanımı 100'e, 70'e falan çıkıyor. Belki darboğaz oluyordur diye ayarları yukselttim ama bir şey değişmedi. Hard diskin sağlıgını da kontrol ettim, bir sorun gözükmüyor. Tekrar 8 GB RAM alsam düzelir mi?
4gb ram çoğu oyunda yetersiz kalacaktır. Bu devirde 8 bile yetersiz kalıyor. 2x8 olarak 16gb ram almanı öneririm. CPU kullanımı 70 e yükselebilir ama 100 e çıktığında drop oluyorsa bi sorun vardır.

4 GB RAM çoğu oyunda yetersiz kalacaktır. Bu devirde 8 bile yetersiz kalıyor. 2x8 olarak 16 GB RAM almanı öneririm. CPU kullanımı 70'e yükselebilir ama 100'e çıktığında drop oluyorsa bir sorun vardır.

Bilgisayarım zaten eski CPU kullanımı normale 70'e falan nadir çıkardı ama bugun 100'e falan çıkdı dediginiz gibi yapacağım 16 GB bir RAM alacağım umarım duzelir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
En düşük durumu 70, en yüksek durumu da droplar düzelene kadar düşür 90 iyidir.

Geri
Yukarı