Ramazanda kreatin kullanılır mı?

ZesuN

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ramazanda kreatin kullanmak istiyorum lakin kafamda sorular var. Kullanırsam etkisini verimli bir şekilde görür müyüm ve su sıkıntısı çekeceğimden dolayı böbreklerimde bir sorun oluşturur mu?

Ramazanda kreatin kullanmak istiyorum lakin kafamda sorular var. Kullanırsam etkisini verimli bir şekilde görür müyüm ve su sıkıntısı çekeceğimden dolayı böbreklerimde bir sorun oluşturur mu?

Hayır hocam kullanmayın hem vücudu biraz dinlendirmiş temizlemiş olursunuz.

Zaten oruçta bana kalırsa supplement kullanmayın hatta her 3 haftada 1 hafta off verin vücut buna alışmasın dinlendirin biraz ben öyle yapıyorum.

Kreatin kullandıktan sonra çok su içmen lazım. Zorlama bence.

Bence riske atmayın kreatin kaslarda su tuttuğu için susuz kaldığınızda kramp gibi problemler yaşabilirsiniz.

Hayır hocam kullanmayın hem vücudu biraz dinlendirmiş temizlemiş olursunuz.

Zaten oruçta bana kalırsa supplement kullanmayın hatta her 3 haftada 1 hafta off verin vücut buna alışmasın dinlendirin biraz ben öyle yapıyorum.

Zaten kullandığım supplement yok gibi bir şey. Arada aklıma gelirse BCAA onun dışında kreatin kullanıyordum zaten. İzlediğim birkaç yerde sorun olmaz diyordu ama emin olamadım.

@emircanunlts hocam sizce ramazanda kreatin kullanılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanılmasında bir sakınca bulunmamakta. İnsüline herhangi bir etkisi olmadığı için, sağlığa da zararı olmayacaktır. 7'den sonra günlük su içiminizi de tamamlayabilirsiniz.

Kreatin orucu bozar mı diye sorcan sandım. Bence kullanma çünkü çok gerekli bir şey değil bence. Yüzde 5 zararlı olma ihtimali varsa bile kullanma, önemli olan günlük aldığın protein.

Geri
Yukarı