RAM'in frekansını arttırdıktan sonra bilgisayar açılmıyor

• Konuyu başlatan Agmet
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 68
  • Görüntüleme 2B
Fişten çekik olarak mı yaptınız? BIOS pilini de deneyebilirsiniz.

Değdirdim hala ekran gelmiyor.
PC kapalıyken 2-3 saniye değdir, sonra PC'yi aç. İlk açılış BIOS sıfırladığın için biraz uzun sürecektir, 1 dakika kadar sürebiliyor. Tabii bu arada monitör düğmesine de aç kapa yap, bazı monitörler uyku moduna girebiliyor.

Fişten çekik olarak mı yaptınız? BIOS pilini de deneyebilirsiniz.

Evet güç kaynağını çıkardım BIOS pili ekran kartının hemen altında nasıl çıkarabilirim bilmiyorum.

PC kapalıyken 2-3 saniye değdir, sonra PC'yi aç. İlk açılış BIOS sıfırladığın için biraz uzun sürecektir, 1 dakika kadar sürebiliyor. Tabii bu arada monitör düğmesine de aç kapa yap, bazı monitörler uyku moduna girebiliyor.

Tekrar deniyorum.

Evet güç kaynağını çıkardım BIOS pili ekran kartının hemen altında nasıl çıkarabilirim bilmiyorum.
Güç kaynağını çıkarmaman gerekiyor. MSI anakartlarda PSU anahtarı açık ve PSU kablosu takılı bir şekilde, sadece PC kapalı haldeyken JBAT1'e tornavida değdirsen oluyor zaten.

Güç kaynağını çıkarmaman gerekiyor. MSI anakartlarda PSU anahtarı açık ve PSU kablosu takılı bir şekilde, sadece PC kapalı haldeyken jbat1'e tornavida değdirsen oluyor zaten.

Şu an ekran geldi ama ilk başta şey çıktı RAM'ler ile alakalı anlamadım tam oturmadı mı demek istedi ya da başka bir şey.

Şu an ekran geldi ama ilk başta şey çıktı RAM'ler ile alakalı anlamadım tam oturmadı mı demek istedi ya da başka bir şey.
F1 to run setup.
F2 to continue.
RAM modelin.
CPU modelin.

Gibi yazılar mı çıktı? Bunlar çıktıysa problem yok, BIOS sıfırladığın için o ekran geliyor.

Geri
Yukarı