RAM'in frekansını arttırdıktan sonra bilgisayar açılmıyor

• Konuyu başlatan Agmet
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 68
  • Görüntüleme 2B
Ama ben RAM'i değiştirdigimde böyle bir hata almamıştım.
Anakartın MSI MPG B550 GAMING Plus değil mi? Tamam, bu anakartta 2. ve 4. slotlara takman gerekiyor. Sen de 2. ve 4. slotlara taktığını söylüyorsun, ortada bir problem yok. Anakart kitapçığında da 2. ve 4. slotlara takman gerektiğin belirtiliyor zaten. Boş ver karşına çıkan hatayı, eğer bir problem yaşamıyorsan devam et.

Anakartın MSI MPG B550 GAMING Plus değil mi? Tamam, bu anakartta 2. ve 4. slotlara takman gerekiyor. Sen de 2. ve 4. slotlara taktığını söylüyorsun, ortada bir problem yok. Anakart kitapçığında da 2. ve 4. slotlara takman gerektiğin belirtiliyor zaten. Boş ver karşına çıkan hatayı, eğer bir problem yaşamıyorsan devam et.
Tamamdır geri tekrar 3600 1800 yapmaya kalktığımda fail diyor ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır geri tekrar 3600 1800 yapmaya kalktığımda fail diyor ne yapmam lazım?
XMP açtıktan sonra mı 3600-1800 girdiniz yoksa XMP açmadan mı? Öncelikle XMP açıp sonrasında 3600-1800 girmeniz gerekiyor. Direkt XMP açmadan girerseniz olmaz. JEDEC frekansı XMP kadar esnek olmadığı için fail yemeniz normal.

XMP açtıktan sonra mı 3600-1800 girdiniz yoksa XMP açmadan mı? Öncelikle XMP açıp sonrasında 3600-1800 girmeniz gerekiyor. Direkt XMP açmadan girerseniz olmaz. Jedec frekansı XMP kadar esnek olmadığı için fail yemeniz normal.

Şu an hiçbir türlü bilgisayar açılmıyorum XMP'yi kapattim komple yine açılmıyor Memory overclocking fail diyor ve o RAM fotosu çıkıyor.

Şu an hiçbir türlü bilgisayar açılmıyorum XMP'yi kapattim komple yine açılmıyor Memory overclocking fail diyor ve o RAM fotosu çıkıyor.

XMP'yi kapattım Auto'ya aldım ve açıldı.

XMP'yi kapattım Auto'ya aldım ve açıldı.
Sorunun çözüme kavuştu mu peki şu an?

Yeni konular

Geri
Yukarı