RAM'in Oyun Performansına Etkisi

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar sistemim şu şekilde;

• ASUS Strix GTX 950
  • İ5 4460 3.20 GHz
  • DDR3 8 GB RRAM
  • H81-Gamer Anakart

Bu sisteme 4 GB'lık bir RAM takviyesi oyunlarda performans artışı sağlar mı Battlefield 1, PUBG gibi oyunlarda. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'in yetmemesi oyunlarda FPS Droplara sebep olabiliyor. RAM eklentisi yaparsan daha rahat oynarsın ve FPS Drop yaşamazsın.

RAM'in yetmemesi oyunlarda FPS Droplara sebep olabiliyor. Ram eklentisi yaparsan daha rahat oynarsın ve FPS Drop yaşamazsın.
İkimizin bilgisayarı da aynıymış hocam. Şu an benim bilgisayarım can çekişiyor sürekli takılmalar başladı siz de durum nedir? :) Windows 7'de kaldım ayrıca Windows 10'da performans artar mı?

Ayrıntılı konuşmak istemiyorum. Bilgisayarım hakkında bir sürü konu açtım. fakat bir çözüm yok. Bilgisayarımın performansı şuan iyi. ETS2 yi Orta grafikte kasmadan oynatıyor. Arada sanırım RAM yetersizliğinden dolayı drop giriyor. bu arada Bilgisayarı sakın Windows 10'a geçirme. Çünkü bilgisayarın sürücü sıkıntısı var. Ekran kartının yeni sürüm driver'ı olsa bile Yeni driver'ı çalıştırmıyor. O yüzden Ekran kartı driver'ım 2010 Yılında çıkan versiyon. Eğer ayrıntılı bilgi istiyorsan bir konu aç sana yardımcı olayım. Sonuçta 7 yıllık bilgisayarım az çok bilgiye sahibim onun hakkında. :D Keşke DM özelliği kaldırılmasaymış. Forum'da bilgisayarın W10 Göründüğüne bakma. Staj Bilgisayarım bu. İşyerinden yazdığım için böyle gözüküyor. @Quental Quetzal

DDR3 RAM varken üstüne DDR4 alınmaz, ayrıca takviye yapılacak olan RAM'in mevcut RAM ile frekans değerleri aynı olmalı.

Zaten diğer RAM'i de DDR4'e çevir demek istemiş. O yüzden böyle bir öneride bulunmuş.

RAM'in oyunlara çok çok bir katkısı yok aslında, önemli olan işlemci gücü ve ekran kartı gücü.
Oyunlarda işlemciye ve ekran kartına ne kadar çok yük binerse ve kaldıramazsa, performans olarak RAM bunlara yetmeyecektir. Öncelik sırası; işlemci - ekran kartı - RAM şeklinde olmalıdır. İhtiyacınızı buna göre değerlendirin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı