SSD'nin Oyun Performansına Etkisi

Jusword

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir SSD almak istiyorum fakat oyunlarda ara sahneleri falan hızlandırcağını biliyorum. Fakat bunun yanında takılma gibi sorunları da çözer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzenli disk birleştirme yapılan, nispeten iyi sayılabilecek bir HDD'ye sahip bir bilgisayarla SSD'li bir bilgisayar aynı performansı verir. Fark sadece yükleme sürelerinde olur.

Klasik HDD'e sahip bilgisayarların oyunlarda takılmalara sebep vermesi için büyük miktarda disk bölünmesi ya da diskin tamamen dolu olması gerekir.

Bununla beraber, Windows'u kendisi gibi, çok parçalı şeyler yükleyen işletim sistemleri, ağır yazılımlar vs, SSD'de oldukça hızlı açılır.

SSD'nin FPS'e bir etkisi olmaz. Ancak oyunlarda yükleme süreleri kısalır ayrıca "disk yavaşlığından kaynaklı" takılma sorunlarını büyük oranda çözer.

Son düzenleme:
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. SSD olarak Toshiba TR200 240GB düşünüyorum sizce?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı