RAM'in Oyun Performansına Etkisi

Ayrıntılı konuşmak istemiyorum. Bilgisayarım hakkında bir sürü konu açtım. fakat bir çözüm yok. Bilgisayarımın performansı şuan iyi. ETS2 yi Orta grafikte kasmadan oynatıyor. Arada sanırım RAM yetersizliğinden dolayı drop giriyor. bu arada Bilgisayarı sakın Windows 10'a geçirme. Çünkü bilgisayarın sürücü sıkıntısı var. Ekran kartının yeni sürüm driver'ı olsa bile Yeni driver'ı çalıştırmıyor. O yüzden Ekran kartı driver'ım 2010 Yılında çıkan versiyon. Eğer ayrıntılı bilgi istiyorsan bir konu aç sana yardımcı olayım. Sonuçta 7 yıllık bilgisayarım az çok bilgiye sahibim onun hakkında. :D
DENEME: WİNDOWS 8 ATİ EKRAN KARTI SORUNU
Bir zamanlar Windows 8'e de ekran kartı driverını 10 gün sonunda okutmuştum. Windows 10 için 3. parti yazılım çoktan çıkmıştır ama Windows 7 hep daha stabil geldi hiç geçmeye gerek yok o zaman. Ama şunu açıkça belirtmeliyim ki ATI 5650 Radeon ilk hibrit ekran kartlarından olup zamanında aynı tip bilgisayarlara f/p olarak fark attığı için haksızlık yapamam ve dediğin gibi çocugum gibi hissediyorum.

Bilgisayarlarla ilgili açtığın konulara baktım sürücülerle ilgili problem yaşamışsın.

Ekran kartını değiştirmeyi düşünmüşsün :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran Kartına bir lafım yok zaten. Zamanının canavarıdır kendisi. Ama maalesef Casper denen firma nasıl bir sistem yaptıysa sürücü güncellenmiyor. eski sürücünün sürümü de W10'da işe yaramadığı için maalesef W7'de kalmak zorundayız.

@Silinen üye Nasıl katkısı yok? Bilmeden yorum yazmayın. RAM en az ekran kartı kadar önemli bir bileşendir. Ayrıca günümüzdeki AAA oyunlar 8 GB RAM ile yetersiz performans veriyor.
İstediğin kadar RAM'in olsun, işlemcin ve ekran kartın düşükse istersen 64 GB RAM ilave et. Bilgisayarda önce neye ihtiyaç duyulur bir araştır.

İkimizin bilgisayarı da aynıymış hocam. Şuan benim bilgisayarım can çekişiyor sürekli takılmalar başladı siz de durum nedir :) windows 7 de kaldım ayrıca windows 10 da performans artar mı
@darkiroNNN
Bu arada takılmalara gelecek olursak güzel bir formatla bu sorunu çözebilirsin sanırım. :)

Bu arada takılmalara gelecek olursak güzel bir formatla bu sorunu çözebilirsin sanırım. :)
Güzel bir format, termal macun, güzelce temizlik her şeyi yaptım artık problemi yaşlılık diyebilirim. Emektar çok hizmet etti sağ olsun. Ben bu PC'yi 1000 TL'ye 10 taksitle aldım aynı özellikteki PC'leri arkadaşlarım zamanında 2500 lira verdiklerini hatırlarım ve hala ayakta benim bilgisayarım.

Güzel bir format, termal macun, güzelce temizlik herşeyi yaptım artık problemi yaşlılık diyebilirim. Emektar çok hizmet etti sağolsun. Ben bu pc yi 1000 tl ye 10 taksitle aldım aynı özellikteki pcleri arkadaşlarım zamanında 2500 lira verdiklerini hatırlarım ve hala ayakta benim bilgisayarım.
Electro World'den mi aldınız? :D 1100 TL'ye almıştık 2011 in Mayıs ayında. Faturası hala duruyor. :D İyi götürdü valla, ben onunla, o benimle büyüdü resmen. Benimkinin performansında pek bir sıkıntı yok ama.
Güzel bir format, termal macun, güzelce temizlik herşeyi yaptım artık problemi yaşlılık diyebilirim. Emektar çok hizmet etti sağolsun. Ben bu pc yi 1000 tl ye 10 taksitle aldım aynı özellikteki pcleri arkadaşlarım zamanında 2500 lira verdiklerini hatırlarım ve hala ayakta benim bilgisayarım.
Zamanında 2012-2013 yılları gibi Youtube'a Minecraft, ETS2 videoları bile çekiyordum yani Bandicam ile. Hiçbir sıkıntı, kasma olmuyordu.

Electro World'den mi aldınız? :D 1100 TL'ye almıştık 2011 in Mayıs ayında. Faturası hala duruyor. :D İyi götürdü valla, ben onunla, o benimle büyüdü resmen. Benimkinin performansında pek bir sıkıntı yok ama.

Zamanında 2012-2013 yılları gibi Youtube'a Minecraft, ETS2 videoları bile çekiyordum yani Bandicam ile. Hiçbir sıkıntı, kasma olmuyordu.
Aynen aynen Elektroworld'den :) 2010 civarlarında 1000 TL'ye 10 taksit diye hatırlıyorum ben hatta gazetede reklamını görmüş almıştık.

Çok kötü davrandım ben ama Linux, Ubuntu sürümleri içinde boğdum laptopu, BIOS değerlerini falan değiştirdim; fan ayarlarını değiştirdim az daha yakıyordum ama bıraktım artık uğraşmayı :) En son Far Cry Primal oynamaya çalıştım oynamayınca video izlemeye başladım sadece. Yeni PC topluyorum.

Ben geçen sene bi fanını değiştirdim bir de HDD değiştirdim. İlk aldığımız yıllarda sanırım Anakart yanmıştı Yenilemiştik. Onun dışında farklı yazılımlar kurmayıp düzgünce kullandım. Far Cry 3'ü rahat oynuyordum. GTA 4, CS:GO falan kaldırıyordu baya. Bu gidişle seneye bile götürebilir. :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı