RAM'ler 1600 MHz ama BIOS'ta 1333 Gözüküyor

anil3455

Hectopat
Recep abi o sorunu çözdüm. Ama şimdi RAM frekans hızım 1600 MHz olmasına rahmen BIOS'ta 1333 MHz'de çalıştıyor ve o ayarı değiştiremiyorum. Abi bide ekran kartım 256 Bit olmasına rağmen BIOS'ta PCI Latency timer diye bir yazı çıkıyor, ve ona tıklayınca 32 PCI Bus Clocks diye bir yazı çıkıyor ve bu ayar 248'e kadar çekiliyor. Bunlara ne yapmam lazım.

Anakartım: MSI 970A-G46

RAM: Corsair Vengeance 2x4 GB 1600 MHz CL9

İşlemci: AMD FX 6100 3.3 GHz. Abi yardım edersen sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok abi denedim, RAM ile ilgili hiç bir şeye elleyemiyorum. RAM 1333 MHz yazıyor ve üstü de hani böyle kapalı olur ya, grimsi bir renkte ve tıklanmıyor. BIOS'u da nasıl günclleyebilirim? Live Update 5 var ama anlamadım. Dün birşeyler indirim yükledi ama.

Overclocking Setting'e girin ve DRAM Frequency ayarını Auto'dan 1600 MHz'e alın.

CfZeEsJ.png

Peki benim bir sorum olucak benimde asus m5a97 evo 2.0 anakartım var yeni corsair 1600mhz cl9 tek slot ram aldım vatandan. taktım 1333 gösteriyor ben sizin dediğiniz gibi biostan ramleri 1600 yaptığımda cl değerinde bir değişiklik olurmu yoksa olmazmı.
Ve biosuda güncellemeye caliştım hatta recep abinin videosu var 2 tane izledim aynini yaptim dosya hatali diyor usb ile tabi

mrblar Recep Bey bende msi 970 gaming anakart var dün ram ler 1333 de idi ben xmp den 1600mhz yaptım bios galiba kapandı bios ekranı gemiyor ve windows açılmıyor ne yapmalıyım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı