RAM'ler farklı çalışıyor

Bay Polat

Centipat
Daha fazla  
Anakart
Asus Prime B 650-A
İşlemci
Ryzen 5 7600x 4.7GHz
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben CPU-Z programını açtığımda RAM'lerimin Dual çalışmadığını gördüm. Aslında çalışıp çalışmadığından da emin değilim. DDR5 4800MHz 2x16 RAM var bilgisayarda. Anakart ASUS Prime B650-A. Anakartın önerdiği slotlara yani 2. ve 4. slotlara takıyorum oyunlar crash veriyor. Teknik destek ise bana RAM'leri 1. ve 2. slot a takmamı tavsiye etti. Taktığımda crash sorunu çözüldü ama oyunlarda aldığım FPS değerlerinde radikal düşüşler oldu. Ayrıca CPU-Z programında Memory kısmında channel bölümünde "2x32-BIT" yazıyor. Bu ne anlama geliyor? RAM'ler şu an problemsiz çalışıyorlar mı yoksa bir sorun mu var. Varsa bileniniz anlatabilir mi rica etsem? Ayrıca FPS düşüşünün nedeni sizce bu mudur?

güncel

A1 B1 e taktigimda sistem açılmıyor nedeni nedir acaba ? Bu bilgisayar hakikaten değişik
Sistemin güç kablosunu çıkartın. RAM'leri çıkartın, BIOS pilini çıkartın, 30 saniye bekleyip önce RAM'leri A2 B2 takıp sonra BIOS pilini takın. Güç kablosunu takıp bekleyin, 3 dakika falan sistem takılı aygıtları tarasın. Sonra açılır kendi, öyle test edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı