RAM'lerı son hızda çalıştırmak

RAM’i size daha düşük frekanslısıyla değiştirip satmış olmasınlar? :) Forumda tam hızı 2133 MHz olan RAM’leri 3600 MHz’de çalıştıranı gördüm. (Deneyimli biriydi)

Bir şey olmaz. Stabil çalışmazsa hata verir zaten. O durumda da zarar görmez, deneyiminiz kötüleşir sadece. XMP ile profil seçin, otomatik olarak tepe ayara çeksin kendisi. Hadi oldu da RAM çürük çıktı ve size arıza yapası geldi, RAM'lerin garanti süresi uzun olur. Gönderirsiniz ve yenisi gelir.

XMP'yi açınca 3000 Mhz'de çalışması gerekiyor zaten. Ha Corsair LPX ise dediği doğru olabilir.
Hiç de haklılık payı yok. LPX ile de hiçbir alakası yok. Gayet de sevilen, güzel bir seridir. Son günlerde birkaç kişinin ağzından düşmüyor nedense. 40 kere söyleyip gerçek yapma çabası mıdır nedir artık.

Bir şey olmaz. Stabil çalışmazsa hata verir zaten. O durumda da zarar görmez, deneyiminiz kötüleşir sadece. XMP ile profil seçin, otomatik olarak tepe ayara çeksin kendisi. Hadi oldu da RAM çürük çıktı ve size arıza yapası geldi, RAM'lerin garanti süresi uzun olur. Gönderirsiniz ve yenisi gelir.

XMP ASUS BIOS'unda nasıl açılıyor pek bilmiyorum kendim manuel olarak 2800MHz'ye çekmiştim aynı şekilde 3000 yapsam sorun çıkar mı?

XMP ASUS BIOS'unda nasıl açılıyor pek bilmiyorum. Kendim manuel olarak 2800MHz'ye çekmiştim. Aynı şekilde 3000 yapsam sorun çıkar mı?
Anakart modelinizi bilmiyorum. "XXX anakart modeli ve XMP açma" şeklinde arama yaparsanız ya da bizlere sorarsanız cevap alabilirsiniz.

Geri
Yukarı