RAM'lerim aşırı ısınıyor

Skender

Hectopat
Yer
Kastamonu
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
İyi forumlar.

Geçtiğimiz yaz topladığım bilgisayarımın RAM belleklerinin ısınmasından şikayetçiyim. Hi Level in 2*4 GB toplamda 8 GB 2'li grup RAM'ini kullanıyorum, şu anda 1333 Mhz'de çalışmakta. BIOS'tan 1666'ya kadar overclock yapılabiliyor ama ben standard hızıyla kullanmama rağmen RAM'ler el yakıyor. Mecbur fanları devreye sokuyorum.. Bunun nedeni ne olabilir ?

Hi-Level'in sağlam soğutmaya sahip bir serisi var onlarda da "Düşük Profil Aliminyum Soğutucu" var ve benim bildiğim sadece Teknobiyotik satıyor. Eğer o modelden değilse ısınması gayet doğal. Sonuç olarak burada Hi-Level'den bahsediyoruz. Ama garanti konusunda gayet iyiler. Benim 16GB'lık flash belleği aslında kullanıcı hatası olduğu halde garantiye yolladım. Sonuç yenisi geldi şimdi eskisi gibi canavar hızlara sahip. 20Mb gibi hızlara (USB 2.0) sahip :)

Bahsettiğim ram bellekler aşşağıdakilerdir;

bd750715.jpg

Bu ramlerin soğutucusu olmasına rağmen ısınıyor.. bunları soğutmak için bir fikri olan var mı ?

Alındığından beri İşlemci, ram ve ekran kartını olabileceği son derecelere çıkardım, işlemcimi 4.0 a, ramimi ise 1333 den 1666 ya çıkardım, şu an ise hiç biri overclocklu değil ekran kartı dışında.

Lite-On 24X Sata Siyah Dvd Yazıcı

Amd Phenom II X4 965 3.4GHz Soket AM3 Black Edition

Gigabyte GA-970A-DS3 AMD DDR3 1866MHz AM3+

WD Green 500GB 64MB SATA 6 Gb/s 3,5''

Powercolor Amd Radeon HD5670 2GB 128Bit DDR3

Aerocool VS-3 500W Kasa

Hi-Level 8GB(4x2GB) 1333MHz DDR3 Ram

Bu sistemin ısı yaratmasının sebebi anakart mıdır ? Yani hangi bileşenler ısınmasına neden oluyor ? Ayrıca ramlerim 1333 de takılıyor..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı