Xeon X3440 aşırı ısınıyor

Fatihht2

Hectopat
Fazla değil cidden aşırı. Xeon X3440 işlemci R9 380X Nitro ekran kartı biliyorum fazla yetersiz ama bu kadarı normal mi? GTA 5 oynarken oyunum sürekli 10 dakikada bir hata verip kapanıyordu bende merak ettim MSI Afterburner'dan işlemci sıcaklığı vb. göstermeyi açtım ve işlemcimin 94 dereceye ulaştığını gördüm. O sıcaklığa ulaşınca oyun kapanıyormuş, ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de sistem rx480 ve xeon3440 sonuç malum 88 derece ama stok fan ile sizin fanınız stok mu?
Bu arada ben NFS Heat'de denedim.

Bende de sistem rx480 ve xeon3440 sonuç malum 88 derece ama stok fan ile sizin fanınız stok mu?
Bu arada ben NFS Heat'de denedim.
Evet stok fan ayrıca bugün 99 dereceye kadar çıktı. Kasanın kapağını açıp denedim pubg lite'da normal de 91 92 dereceleri görüyordu 81 derecenin üzerine çıkmadı. Termal macun deneyeceğim olmazsa yeni bir fan veya işlemci alacağım

Overclocksuz ve stok fanlı xeon3440 için delid işlemi ile 10 derece kadar ısı indirebiliyormuş yani öyle diyorlar en azından overclock yapmadan önce bunu yapın diyorlar ayrıca baktığım yazılara göre stok fan pek yeterli değil tabii termal macunun kalitesinden kaynaklı da olabilir.

Fazla değil cidden aşırı. Xeon X3440 işlemci R9 380X Nitro ekran kartı biliyorum fazla yetersiz ama bu kadarı normal mi? GTA 5 oynarken oyunum sürekli 10 dakikada bir hata verip kapanıyordu bende merak ettim MSI Afterburner'dan işlemci sıcaklığı vb. göstermeyi açtım ve işlemcimin 94 dereceye ulaştığını gördüm. O sıcaklığa ulaşınca oyun kapanıyormuş, ne yapabilirim?
Hız aşırtmalı bir şekilde ve stock fanla mı oynuyorsun hocam? Isınması çok normal bence. Kasanın modeli nedir? Büyük ihtimalle soğutucu alınca düzelir sorunun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı