RAM'lerin ışıkları geç yanıyor

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar öncellikle. Sorunum şu şekilde sorun mu onu da bilmiyorum hemen konuya gireceğim, RAM LED'lerim bilgisayarı açma tuşuna bastğımda ortalama olarak 4 5 saniyede açılıyor. Normal midir yoksa en iyi bilgisayarı alırsak da mı böyledir RAM'lar mı bozuk yoksa.

@Yener K. hocam bakar mısınız?
Hocam bu yaşadığınız sorun ileride daha büyük sıkıntılara yol açacaktır.
bu anakartinizda kaynakli ve mosfetlerinizde Ramlerinize eksik Voltaj gonderme sorunu mevcut olabilir.
eğer sorunu duzeltmessiniz bu duzensiz voltajlardan kompansitorler bile etkilenebilir.
bu da neredeyse butun sistemini asiri veya düşük voltaj dan dolayi yanması demek.
hemen garantiye götürün.

Hocam bu yaşadığınız sorun ileride daha büyük sıkıntılara yol açacaktır.
Bu anakartinizda kaynakli ve mosfetlerinizde ramlerinize eksik voltaj gonderme sorunu mevcut olabilir.
Eğer sorunu duzeltmessiniz bu duzensiz voltajlardan kompansitorler bile etkilenebilir.
Bu da neredeyse butun sistemini aşırı veya düşük voltajdan dolayi yanması demek.
Hemen garantiye götürün.

Ne.
Mesajlarima yarim cevap veriyorsunuz.

Su kismin ekran görüntüsü lazim. Modelini belirtirseniz aynisini kullananlarda da bu durum mevcut olup olmadigi arastirilir.

Hocam şu an bakamyorum

@Babapro21

Voltaj ile alakalı bir durum olsaydı kendini çoktan belli ederdi. Çalışmasında sıkıntı olmadığını söylüyor çünkü. Anladığım kadarıyla ciddi değilsiniz ama, yine de kişiyi durduk yere tedirgin etmemek lazım.

Hocam şu an bakamyorum.

Ne zaman bakabilirseniz artık.

@Babapro21

Voltaj ile alakalı bir durum olsaydı kendini çoktan belli ederdi. Çalışmasında sıkıntı olmadığını söylüyor çünkü. Anladığım kadarıyla ciddi değilsiniz ama, yine de kişiyi durduk yere tedirgin etmemek lazım.

Ne zaman bakabilirseniz artık.

Bu arkadaş ciddini onu anlamadım hocam.

Ciddi olduğunu sanmıyorum. Sizin kararsızlığınızdan dolayı şaka amaçlı yazmış gibi görünüyor. Böyle bir şey söz konusu değil zaten. Boşuna takıntı yapmayın.

Tamam hocam RAM böyle anladım.
@reptile korkulacak bir şey yok diyorsunuz galiba sağ olun hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı