Ramnit.J kendini saklayabilen bir virüs mü?

Yani bildiğim kadarıyla modeme bulaşıyor bu virüs @malwares hocamın dediği gibi Kaspersky iyi değil modeme bağlanan diğer cihazlara bulaşmış olabilir.
Hocam kaspersky bulamaz diyorsunuz. Fakat ben sadece kaspersky değil orda yazdığım tüm programlarla yaptım. Virüs engellendi diye uyarı aldığım zaman Malwarebytes kullanıyordum. Oda o an birşey bulamamıştı.

Bildiğim kadarıyla diğer internete bağlı cihazları ve interneti McAfee ile tarayabiliyorsunuz bu özelliği kullanmadım ama yine bir deneyin derim.

Hocam Kaspersky bulamaz diyorsunuz. Fakat ben sadece Kaspersky değil orada yazdığım tüm programlarla yaptım. Virüs engellendi diye uyarı aldığım zaman Malwarebytes kullanıyordum. Oda o an bir şey bulamamıştı.

Siz bilirsiniz konu da daha bilgili arkadaşlar mevcut onların yardımlarıyla temizleyebilirsiniz.

Hocam Kaspersky bulamaz diyorsunuz. Fakat ben sadece Kaspersky değil orada yazdığım tüm programlarla yaptım. Virüs engellendi diye uyarı aldığım zaman Malwarebytes kullanıyordum. Oda o an bir şey bulamamıştı.

Cihazında zaten şu an virüs yok silmişsiniz modem üzerinden diğer cihazlara bulaşma ihtimali var.

Siz bilirsiniz konu da daha bilgili arkadaşlar mevcut onların yardımlarıyla temizleyebilirsiniz.
Şuan laptop'a erişimim yok. F-Secure'yi de deniyecem. Peki herhangi bir zararlı bulmazsa denilenin aksine bir sorun yok mudur?

Cihazında zaten şu an virüs yok silmişsiniz modem üzerinden diğer cihazlara bulaşma ihtimali var.
Mobil cihazlarda çalışabilen bir virüsse sıkıntı. Evde tek laptop var zaten.

Tamam konu sahibini yanlış yönlendirmeye devam helal olsun size :)
Ramnit bir worm ve botnet başka bilgisayarlardan İnternet veya Lan ağı ile bulaşabilir modeme bulaşacak kadar tefferuatlı bir zararlı değil...
Bakarsanız dediğim doğru olduğunu görürsünüz...

Geri
Yukarı