Ramnit.J kendini saklayabilen bir virüs mü?

Ramnit bir worm ve botnet başka bilgisayarlardan internet veya lan ağı ile bulaşabilir modeme bulaşacak kadar tefferuatlı bir zararlı değil...
Bakarsanız dediğim doğru olduğunu görürsünüz...

Ben diyene kadar F-secure yazılımından bile bahsetmediniz😂

Sıkıntı yayılması olmasa bile format atsan yine gelebilir ondan bahsettim.
Başka bir cihaz ile dosya paylaşımı varsa evet bir USB bellek gibi bir Ev ağı gibi ama başka bir cihaz ile paylaşımı yoksa sorun yok...

Ben diyene kadar F-secure yazılımından bile bahsetmediniz😂
Kötü bir yazılım olduğundan olabilir mi? F secure'ı önermiyorum açıklamasını bakın diyorum bilmiyorsunuz diyorsunuz F secure öneriyorsunuz, F secure açıklamasını okumuyorsunuz.

Bildiğim kadarıyla diğer internete bağlı cihazları ve interneti McAfee ile tarayabiliyorsunuz bu özelliği kullanmadım ama yine bir deneyin derim.
Sadece McAfee'ye özgü bir özellik değil ESET , Avast ,Kaspersky ve Bitfender vb. Yazılımlarda var...

Başka bir cihaz ile dosya paylaşımı varsa evet bir USB bellek gibi bir ev ağı gibi ama başka bir cihaz ile paylaşımı yoksa sorun yok...

Kötü bir yazılım olduğundan olabilir mi? F Secure'ı önermiyorum açıklamasını bakın diyorum bilmiyorsunuz diyorsunuz F secure öneriyorsunuz, F secure açıklamasını okumuyorsunuz.

Sadece McAfee'ye özgü bir özellik değil ESET, Avast, Kaspersky ve bitfender vb. yazılımlarda var...

Evet ben McAfee kullanıyorum bildiğim için söyledim.

Başka bir cihaz ile dosya paylaşımı varsa evet bir USB bellek gibi bir Ev ağı gibi ama başka bir cihaz ile paylaşımı yoksa sorun yok...

Kötü bir yazılım olduğundan olabilir mi? F secure'ı önermiyorum açıklamasını bakın diyorum bilmiyorsunuz diyorsunuz F secure öneriyorsunuz, F secure açıklamasını okumuyorsunuz.
Hocam format öncesine ait bir SS buldum. İşe yarar mı bilmem ama o sıra virüs Appdata da gözükmüş.

20230219_160435.png

@efew0 Hocam modeminizi sıfırlayın bu arada virüs girmişse.

Sadece McAfee'ye özgü bir özellik değil ESET , Avast ,Kaspersky ve Bitfender vb. Yazılımlarda var...
H-Hocam F-Secure BitDefender motorunu kullanıyor ama siz bilirsiniz.

Hocam konu uzadı gibi. O kadar fazla taradım temiz çıktı dedim zaten size. Ekstra F-Secure ile mi tarıyayım. Eğer bir şey bulursa silip modemimi resetliyeyim. Bir şey bulmazsa zaten hiçbirine gerek kalmaz heralde. Kafam karıştı şimdi ne yapayım?

Hocam konu uzadı gibi. O kadar fazla taradım temiz çıktı dedim zaten size. Ekstra F-secure ile mi tarıyayım. Eğer bir şey bulursa silip modemimi resetliyeyim. Bir şey bulmazsa zaten hiçbirine gerek kalmaz herhalde. Kafam karıştı şimdi ne yapayım?

Modemi resetle basit bir şey zaten. Ondan sonra büyük ihtimalle gider zaten. Garanti olur.

Hocam konu uzadı gibi. O kadar fazla taradım temiz çıktı dedim zaten size. Ekstra F-secure ile mi tarıyayım. Eğer bir şey bulursa silip modemimi resetliyeyim. Bir şey bulmazsa zaten hiçbirine gerek kalmaz herhalde. Kafam karıştı şimdi ne yapayım?

F-secure ile tarama yap bulsa sil bulmazsa modemi resetle.

Yeni konular

Geri
Yukarı