"Ramnit.J" Modem Virüsü mü?

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli

Bu konuda uzun uzun anlattım olayı. Yaptığım taramaları vs. fakat konu çok kafamı karıştırdı. Bu bir modem virüs mü? Değil mi? O Konudada dedim fakat yine belirtmek isterim. Virüs'ün girdiğini düşündüğüm anda hemen MBAM ile tarama yapmıştım ve temizdi. Ardından format attım zaten.

Ağa yayılabilen bir zararlı format da attıysan eğer modemi resetle sadece zor bir şey değil.
Hocam yapacam yapmasına zaman bulamıyorum. Modemi tek ben kullanmıyorum sonuçta. Ailem işlerini hallediyor. En azından reset atana zaman bulana dek bir sorun oluşturur mu onu merak ettim aksi taktirde kafama takıyorum.

Hocam yapacağım yapmasına zaman bulamıyorum. Modemi tek ben kullanmıyorum sonuçta. Ailem işlerini hallediyor. En azından reset atana zaman bulana dek bir sorun oluşturur mu onu merak ettim aksi taktirde kafama takıyorum.

Takma bana da bulaştı çok takarsan kafayı yersin aynısı bana da mod kurarken bulaştı sıfırladım ben format bile atmadım ondan sonra modeme reset attım.

Hayır modeme bulaşma gibi bir durumu yok. Ağ içerisindeki transferi için mümkün mertebe hiçbir güvenlik önlemi alınmamış, tabiri caizse yol geçen hanına dönen bir sistem kurmuş olmak gerekli.

Zararlının oldukça eski bir varyasyon olduğunu belirteyim.

Hayır modeme bulaşma gibi bir durumu yok. Ağ içerisindeki transferi için mümkün mertebe hiçbir güvenlik önlemi alınmamış, tabiri caizse yol geçen hanına dönen bir sistem kurmuş olmak gerekli.

Zararlının oldukça eski bir varyasyon olduğunu belirteyim.
Hocam modem'e bulaşması konusunda bir sorun yok diyorsunuz. Bu zararlının eski bir variyantı diyorsunuz bir yandanda. Fakat ben Ramnit.J yazdım ama hayal meyal olsada dosyadaki diğer .exe lerde Ramnit.A, Ramnit.B gibi diğer varyasyonlarda vardı. Paylaştığım konuda biraz ilerde bir SS vardı o SS'de tek olmadığı gözüküyor her .exe de farklı Ramnit vardı bu sorun olur mu? Dosyayı bulursam .exe dosyalarını VT'de kontrol edecem.

Geri
Yukarı