Rampage 24,5" RM-240 FLOW 240Hz VS ASUS ROG STRIX 23.8" XG248Q

rootsh

Kilopat
ASUS ROG STRIX 23.8" XG248Q
Rampage 24,5" RM-240 FLOW 240Hz

Arkadaşlar bu iki monitör arasındaki fark nedir tam olarak? Marka ve fiyat konusunda farklılıklar mevcut ama ikisi de 240hz, 1ms. Birisi 3500 lira diğeri 2000 lira. Ben bu soruyu performans anlamında soruyorum. Asus olan monitör Rampage'e göre daha mı az ghosting'e sahip? Ya da ne bileyim daha mı hızlı tepki veriyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O kadar para verip sakın Everest almayın.

Ben 15 gün sonra alacağım. Bu 2 saat sonra bitiyormuş. AĞA BEEEEE....... 280HZ acayip istiyordum bunu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O kadar para verip sakın Everest almayın.
Yüksek Hz istiyorsanız Viewsonic monitörlere bakabilirsiniz. Bu ikisi arasından kesinlikle Asus.

Hocam ben şimdi 15 gün sonra alacağım da 240hz. Bu Emre hocamın attığı 280 Hz olan model FAST IPS'miş. Ben renk için değil de performans/hız için alacağım 240hz'i. Şimdi gidip TN panele sahip 240hz almak mı daha mantıklı yoksa Fast IPS panele sahip 280hz almak mı daha mantıklı? Performans açısından soruyorum bunu. Renk açısından zaten biliyorum hangisinin iyi olduğunu.

Hocam ben şimdi 15 gün sonra alacağım da 240hz. Bu Emre hocamın attığı 280 Hz olan model FAST IPS'miş. Ben renk için değil de performans/hız için alacağım 240hz'i. Şimdi gidip TN panele sahip 240hz almak mı daha mantıklı yoksa Fast IPS panele sahip 280hz almak mı daha mantıklı? Performans açısından soruyorum bunu. Renk açısından zaten biliyorum hangisinin iyi olduğunu.
Tabii ki 280Hz olan daha mantikli. Hangi tarz oyunlar oynuyorsunuz ve sisteminiz nedir ? Belki de 280Hz'e hic gerek olmayabilir de.

FAST IPS TN panelden daha iyi görüntü verir. Elbette ki 280Hz FAST IPS birincil tercih olmalı.

İyi görüntü vereceği kesin de performans olarak da iyi mi TN'e göre?

Tabii ki 280Hz olan daha mantikli. Hangi tarz oyunlar oynuyorsunuz ve sisteminiz nedir ? Belki de 280Hz'e hic gerek olmayabilir de.

Bir tarayıcı oyununu e-spor seviyesinde oynuyorum. O oyunda da tazeleme hızı oyunda inanılmaz bir avantaj sağlıyor. Ben de o oyunda 800 FPS felan alıyorum. Onun dışında diğer oyunlarda LoL, CSGO vs. 200 FPS üzerinde oynuyorum yüksek ayarlarda. Yani sistemden yana bir sıkıntı yok da ben IPS'in, TN'e göre daha yavaş olduğunu okumuştum. Şimdi FAST IPS diye bir şey var karşımda ve TN'den daha performanslı mı onu bilmiyorum.

Fast IPS TN'ye göre daha geç tepki verebilir ama görüntü/gecikme süresi ele alındığında Fast IPS.Ama profesyonel olarak oynadığınız oyunda renklerden ziyade gecikme önemliyse TN alınabilir.

Geri
Yukarı