Rampage 600W 80 Plus PSU tam güç vermiyor.

Matodor10

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Rampage 600W 80 Plus PSU sahip bir kasaya sahibim. Bilgisayar 5 ya da 6 aylık bir sistem APU sistemi. PSU'dan tam güç gelmiyor çalışıyor fakat sanki Tofaş çalıştırıyormuş gibi itekleyerek çalışıyor ama görüntü gelmiyor LED'ler vs çalışıyor ayrıca fanlar dahil kapattım pazartesi Vatan Balıkesir şubesine götürene kadar çözüm üretebilecek misiniz?

Sistem özelliklerim;
AMD Ryzen 3 3200G.
HyperX 4x2 DDR4 RAM.
Gigabyte B450 anakart.
Rampage 600W 80+ PSU.
Barracuda 1 TB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Rampage 600W 80 Plus PSU sahip bir kasaya sahibim. Bilgisayar 5 ya da 6 aylık bir sistem APU sistemi. PSU'dan tam güç gelmiyor çalışıyor fakat sanki Tofaş çalıştırıyormuş gibi itekleyerek çalışıyor ama görüntü gelmiyor LED'ler vs çalışıyor ayrıca fanlar dahil kapattım pazartesi Vatan Balıkesir şubesine götürene kadar çözüm üretebilecek misiniz?

Sistem özelliklerim;
AMD Ryzen 3 3200G.
HyperX 4x2 DDR4 RAM.
Gigabyte B450 anakart.
Rampage 600W 80+ PSU.
Barracuda 1 TB.

Arızalı PSU'nun garantiye göndermekten başka bir çözümü olacağını sanmıyorum.

Merhaba,

Sistem özelliklerim;
AMD Ryzen 3 3200G.
HyperX 4x2 DDR4 RAM.
Gigabyte B450 anakart.
Rampage 600W 80+ PSU.
Barracuda 1 TB.
Psu'nun itekleyerek çalıştırdığını nerden anladınız? Diğer donanımların veya görüntü çıkış soketlerinizin bozuk olmadığı kesin mi?

PSU'nun itekleyerek çalıştırdığını nereden anladınız? Diğer donanımların veya görüntü çıkış soketlerinizin bozuk olmadığı kesin mi?

PSU.

Galiba bende maalesef.

PSU'nun itekleyerek çalıştırdığını nereden anladınız? Diğer donanımların veya görüntü çıkış soketlerinizin bozuk olmadığı kesin mi?

Bilgisayar masasından çıkarttım kasayı komple fişlerini söktüm taktım onla uğraşıyorum şu an da ilk tuşa bastığım anda zorlanarak çalıştı sonra stabil elektrik verdi fakat görüntü gelmiyor.

Arızalı ürün gelmiş sanırım zaten normalde de iyi bir model sayılmaz, mümkünse iade edin.

Şöyle PSU'nun sertifikasına güvendim bilemiyorum kullandığım priz topraklı işallah diğer ürünlere zarar vermemiştir zaten kıllanıyordum birkaç gündür ses çıkartıyordu.

Şöyle PSU'nun sertifikasına güvendim bilemiyorum kullandığım priz topraklı işallah diğer ürünlere zarar vermemiştir zaten kıllanıyordum birkaç gündür ses çıkartıyordu.

Sürtme gibi bir ses mi geliyor bende de Gamepower 500Watt+80 PSU var arada sürtme gibi ses yapıyor C4 ile bilinen bir marka en kısa zamanda değiştireceğim sende mümkünse iade et alabiliyorsan FSP marka PSU'lar tercih etmelisin.

Bugün akşam da deneyeyim dedim çalıştırdım Power'da hiçbir aksama olmadan tak diye çalıştırdı ama hiçbir şekilde görüntü gelmiyor ekrana RAM diye düşündüm fakat denedim iki ramdede sorun yok sizde harddisk de sorun olmuş olabilir mi?
Arkadaşlar şuan açıldı ilginç biçimde sorunsuz çalışıyor sorunun neden olduğunu bilmiyorum konuyu kilitleyebiliriz .
Arkadaşlar şu an açıldı ilginç biçimde sorunsuz çalışıyor sorunun neden olduğunu bilmiyorum konuyu kilitleyebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı