İnceleme Rampage Fury Z inceleme ve uzun kullanım testi

Herkese merhabalar, bugün sizlere 4 Ağustos´tan beri kullandığım FuryLevel'in çıkardığı Fury Z´nin incelemesini yapacağım. İlk incelemem, eksiklerim olabilir kusura bakamayın şimdiden. Sorularınızı aşağıya yazarsanız cevaplayabilirim. 2 seneye yakındır bu işlerdeyim, iyi bir tecrübem ve bilgilerim var. İsterseniz başlayalım:

İlk olarak kutu tasarımı ile başlamak istiyorum. Ürünün fotoğrafına ve özelliklerine yer verilmiş:

20220316_191234.jpg

20220316_191247.jpg

Kutu içeriği:

20220316_191430.jpg

Şimdi ürünün teknik detaylarına girelim biraz:

Sensör:
Üründe Pixart´ın 3335 numaralı sensörü kullanılmış. Her ne kadar sayı olarak gözümüze az gelsede IPS ve G değerleri gayet yüksek. 3335 wireless fareler için üretilmiştir, amaçları az güç tüketip yüksek performans sunmaktır. Bu sensör 400 IPS ve 40 G kuvvetine sahiptir.

Switchler:
Klasik çoğu farede bulunan Omron 20M kullanılmış. 20M bildiğim kadarıyla Omron firmasının en sorunsuz switch'idir. Double Click gibi olaylar ile karşılaşmadım. Yan tuşlarda ise Huano Switch kullanılmış. Zaten Kailh GM 8.0 sipariş ettim, belki Switch değişimi yaparım.

Skatez:
Üründe PTFE bir skatez kullanılmış. Ağırlıktan kısmak için ince yapmışlar. Kötü kaymıyor kesinlikle fakat daha iyi olabilirdi.

Wireless/Wired:
Üründe herhangi bir kopma, donma söz konusu değil. Gecikme yok. Küçük bir dongle var, bunun sayesinde bağlanıyorsunuz. Bluetooth özelliği mevcut değil. Kablolu da kullanılmakta ve kablolu kullanırken aynı zamanda ürün şarj olabilmekte.

20220316_193740.jpg

Ağırlık:
Ürün hem delikli hem de deliksiz kapakla gelmekte. Buna bağlı olarak ağırlığı da değişiyor (2 Gr). Ben deliksiz kapağı kullanıyorum. Ayrıca ürünün kapağını açınca içinde olan Rampage logosu da çıkabilmekte, bende çıkardım. Ürün 76/78 gram. Ayrıca Switch'lerin bulunduğu bölümde çıkabilmekte, kısaca modüler bir fare diyebiliriz. Herhangi bir gıcırdama üründe yok, yapı kalitesi gayet yeterli.

20220204_141905.jpg

Şarj/Batarya:
Ürün sık kullanımda 5 ile 7 gün arası bir performans sunuyor. Şarj olma süresi 0'dan 100'e 1-2 saat diyebiliriz. Kablo ile de kullanabilirsiniz ayrıca, aynı zamanda şarj da oluyor. Üründe Type-C giriş kullanılmış, bu gayet iyi. 580 mAh'lık bataryaya sahip.

Ürünün detaylı fotoğrafları:

20220316_190525.jpg
20220316_190502.jpg
20220316_190352.jpg
20220316_190345.jpg
20220316_190652.jpg

Ürünün basitçe de bir yazılımı bulunmakta. Çok fazla kullanmıyorum, iş görür diyebiliriz:

Screenshot_20220316-200005_WhatsApp.jpg

Ürün Alınır mı?

Ben ürünü 4 Ağustos'ta almıştım, ilk çıktığında. O zamanlar 430 TL'idi. Şu anda fiyatı 700 ile 800 TL arasında. Baya zamlandı. 100 TL daha koyup Model O Wireless alınabilir. Ürünün orijinali aşağıda.

Rakipleri Nelerdir?

Bana göre ürünün tek rakibi Delux M800 Wireless (3335)'dir. G305 ve Rival 3 Wireless gibi farelerden daha iyi.

Ürünün Orijinali:

Ürün İroncat adlı firma üretiyor. Rampage de buradan alıyor ürünü. Bu ürün en çok Pwnage firması ile ünlendi. Pwnage firması da İroncat'den alıyordu. Kalitesiz bir firma değil. İnternete Pwnage Symm ve Ironcat Symm yazarak ürüne ulaşabilirsiniz.

Evet, inceleme buraya kadardı. Okuyan herkese teşekkür ederim. Elimden geleni yaptım, umarım birşeyler eksik değildir. Sorularınız varsa aşağıya beni etiketleyerek yazabilirsiniz. Herkese iyi forumlar!

@nokaEXE @erme

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten artısıyla ve eksisiyle güzel bir inceleme olmuş eline sağlık bende aynı fareyi kullanıyorum ve şu an aşırı memnunum konuyu takipteyim :)

İnceleme güzel olmuş eline sağlık ve fotoğraflarda aşırı kaliteli çıkmış çok güzel gözüküyorlar. Bende inşallah 1, 2 Ay'a kadar almayı düşünüyorum. Glorious Model O alınabilir demişsiniz ama daha önce delikli yapıda bir mouse kullanmadığım için Fury Z daha mantıklı geliyor bana. Delikli ile rahat etmezsem deliksiz kapakla devam ederim diye düşünüyorum. Bir de bana göre tek rakibi Delux M800 Wireless (3335)'dir demişsiniz siyah mouse kullanmak istemediğim için beyaz mouselara bakıyorum ama eğer Fury Z'den çok daha fazla kaliteli ise onu da düşünebilirim bir öneriniz var mı? Bir de uygulamasında şarj yüzdesi 10'luk dilimler olarak gözüküyormuş galiba. Mesela %68 ise %70, %63 ise %60 olarak gözüküyormuş doğru mu? Son olarak da eğer Switch'lerini değiştirirseniz bununla ilgili bir video çekerseniz çok güzel olur benim gibi değişim yapmayı bilmeyenlerin çok işine yarayacağını düşünüyorum. Tekrardan elinize emeğinize sağlık.

İnceleme güzel olmuş eline sağlık ve fotoğraflarda aşırı kaliteli çıkmış çok güzel gözüküyorlar. Bende inşallah 1, 2 Ay'a kadar almayı düşünüyorum. Glorious Model O alınabilir demişsiniz ama daha önce delikli yapıda bir mouse kullanmadığım için Fury Z daha mantıklı geliyor bana. Delikli ile rahat etmezsem deliksiz kapakla devam ederim diye düşünüyorum. Bir de bana göre tek rakibi Delux M800 Wireless (3335)'dir demişsiniz siyah mouse kullanmak istemediğim için beyaz mouselara bakıyorum ama eğer Fury Z'den çok daha fazla kaliteli ise onu da düşünebilirim bir öneriniz var mı? Bir de uygulamasında şarj yüzdesi 10'luk dilimler olarak gözüküyormuş galiba. Mesela %68 ise %70, %63 ise %60 olarak gözüküyormuş doğru mu? Son olarak da eğer Switch'lerini değiştirirseniz bununla ilgili bir video çekerseniz çok güzel olur benim gibi değişim yapmayı bilmeyenlerin çok işine yarayacağını düşünüyorum. Tekrardan elinize emeğinize sağlık.
Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Şimdi Model O Wireless dediğiniz gibi delikli. Bu kimi insanı rahatsız edebilir. Zaten Fury Z ile aralarında fark yok. M800 ile farklarına gelecek olursak, M800'de Kailh Gm 4.0 switchler kullanılırken Fury Z'de Omron 20M'ler kullanılmış. Omron 20 kötü değil ama Gm 4.0 daha iyi. Ha benim gibi indirimde Switch yakalarsınız, alıp değiştirirsiniz mis gibi olur. M800 Switch yönünden daha iyi fakat M800'deki Skatezler Carbon. Fury Z'de ise PTFE skatezler kullanılmış. Ayrıca Fury Z modüler yapıda. Burada karar size kalmış. Ben beyaz ekipmanları daha hoş buluyorum. İkisinide alsanız memnun kalırsınız. Switch değişimine gelirsek onu maalesef yapamam. Lehim bilgim hiç yok. Onu yapan yerler var ben oraya göndereceğim. Sizede mağazasını ve YouTube kanalını atayım. Kendisini Discord'dan tanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı