Rampage Güç kaynağı kötü mü?

matrokor

Hectopat
Biraz para biriktirdim. Ekran kartımı yükseltmeyi planlıyordum. Daha sonra güç kaynağımı gören birisi "Boş ver ekran kartını o C4'ü hemen değiştir." Dedi. Gerçekten o kadar kötü mü?

Güç kaynağım (kasa ile birlikte aldım): RAMPAGE X-HORSE 600W 80 PLUS BRONZE 4x120mm RAINBOW FAN USB 3.0 MidT ATX KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Sistemin geriye kalan parçaları;
-RX 580 8 GB
-16 GB RAM (Çift kanal.)
-Ryzen 5 2600
-B450M-K

Yani bir Platoon kadar kaliteli değildir bomba olarak ama bu da fena olmayan bir bomba. Şaka maka geçici olarak kullanabilir ancak ne kadar iş çıkaracağını bilemem. Mümkünse değiştirip CM, FSP, HP, Seasonic vb. markalara yönelin.

O kasadaki PSU'nun sözde sertifikası var, tamam hadi var diyelim. Peki ya PSU'nun bileşenleri ve dizaynı? İşte orada baş ağrıtma riski diğer markalara göre 2-3 kat artıyor. Ne kadar erken değiştirirsen o kadar rahat bir kafa ile bilgisayarı kullanırsın.

Evet, o kadar kötü. Değiştirmenizi öneririm. Tabi orası size kalmış. Eğer sisteminizi seviyorsanız değiştirin. Sevmiyorsanız kalsın, ölsün sisteminiz. :)

Geri
Yukarı