Rampage KB-RX7 Alpor Pro Sese Duyarlı RGB Klavye İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugün 2 aydır kullanıdığım Rampage KB-RX7 Alpor Pro Klavyenin incelemesini yapıp görüşlerimi sizlerle paylaşacağım.
Klavyeyi dediğim gibi 2 ay önce Taha Elektronik üzerinden 110 TL gibi bir fiyata aldım.
Klavyenin fotoğrafı:
20201022_204619.jpg

Kutusu bu şekilde;
20201022_203622.jpg
Kutu içeriğinde garanti belgesi, kullanım kılavuzu ve üstüne ince bir sargı örtülmüş halde klavyemiz bulunuyor.
İlk değinmek istediğim nokta klavyenin renk modları. Bize 9 renk modu sunulmuş ve bu renk modlarını harflerin üstünde bulunan sayılarla, Fn + (sayı) kombinasyonuyla ayarlayabiliyoruz. Ayrıca 9 renk modunun yanında 4 adet hız ayarı da yapabiliyoruz. Çok uzun gözüktüğü için burayı sürprizbozan içine alacağım.
1. Mod: Renkler dalgalı bir şekilde değişiyor.
2. Mod: Klavyede renkler tıpkı tetris oyunundaki gibi parça parça sola doğru değişiyor.
3. Mod: Nefes alma modu.
4. Mod: Klavyede ışık yokken sol taraftan hızlı ışık dalgaları geliyor.
5. Mod: Tek renk. Tekrar tekrar tıkladığınızda renkler değişiyor.
6. Mod: İki taraftan da renkler geliyor ve ortada birleşiyor.
7. Mod: Her bölümün rengini teker teker istediğiniz renge göre ayarlıyorsunuz.
8. Mod: Bastığınız tuşun etrafından renkler belirip hızlıca sağa ve sola doğru ilerliyor.
9. Mod: Sese duyarlılık modu. Alkış gibi sesler çıkardığınızda gayet iyi algılıyor fakat müziklere pek ayak uyduramıyor diyebilirim.
Aynı şekilde klavyenin ışığını da kademeli olarak ayarlayabiliyoruz. Parlaklığı ayarlamak için Fn + Page Up ve Page Down tuşlarıyla arttırıp azaltabiliyoruz. Fn tuşunun yanındaki ampul yardımıyla direk kapatıp açabiliyoruz.
Sürprizbozan koymayı ilk kez denedim, olmuştur umarım.

Klavyenin 1.5 veya 2 metrelik örgü bir kablosu var. Sağlam.
20201022_204228.jpg

Değinmek istediğim ikinci şey tuşların altında beyaz boya izleri var. Dışarıdan bakıldığında da kirli gibi gözüküyor. Hoşuma gitmedi bu durum.
WhatsApp Image 2020-10-22 at 21.10.46.jpeg

Bilek desteğine sahip, tırtıklı yapısı sayesinde el terlediğinde kolay kolay kaymıyor. Klavyenin altında 4 köşesinde de kauçuk kaplamalar var. Bunun sayesinde masaya tutunabiliyor. Kayma yapmıyor. Ortalama ağırlıkta bir klavye, varlığını belli ediyor. Klavye Membrane bir klavyeye göre çok ses çıkarıyor diyebilirim. Önceki klavyem KB-R63'tü. Kesinlikle daha fazla sesi var.
4 adet makro tuşuna sahip ayrıca. Sol üst kısımda konumlandırmışlar. Windows tuşunu kilitleme özelliğine de sahip.
Işıkları yeterli denebilir, ancak daha parlak olabilirmiş.
Işıklı ortamda bu şekilde;
20201022_204619.jpg
Karanlık ortamda böyle;
20201022_204946.jpg
Ayrıca kiminiz beğenir, kiminizin hoşuna gitmez bilemiyorum ancak klavyenin yanlarında ve bilek desteğinin ortasında bulunan kısımdaki kırmızı kısımlardan ışık sızıyor.

Son durumda artıları ve eksilerine bakacak olursak;
- Uygun fiyatlı renk seçeneği bol RGB bir klavye.
- Örgü kabloya sahip olması
- Bilek desteğine sahip, kaymıyor.

- Tuşların altındaki beyaz boya izleri.
- Kırmızı şeffaf kısımlardan ışık sızdırması (bu benim pek hoşuma gitmedi açıkçası)

Aslında 2 önceki klavyem Bloody B120'yi tekrar satın alacaktım, Amazon'da 120 lira gibi bir fiyata düşmüştü. Sonra indirim bitti, klavyenin fiyatı inanılmaz pahalandı. Bu klavyeyi almış oldum. Sonuç olarak klavyeden memnunum arkadaşlar, benim hoşuma gitti şahsen. Sorularınız varsa cevaplarım, benden bu kadar.

Bende geçici olarak aldım yaklaşık 6 ay kadar önce. Hevesinizi kırmak istemem ama uzun kullanım testinde geçemedi benden klavye. Tuşlar bir süre sonra siliniyor. Görsel olarak baya can sıkıcı bir durum bu. Onun dışında sesi oldukça fazla bir süre sonra daha net anlıyorsunuz. Ve son olarakta sık kullanılan tuşların eksenleri yamuluyor ya da yamulmaya başlıyor bir süre sonra. Birde belirtmemde fayda var, ben çok yazı yazan biri değilim. Sadece oyunlar ve discord içinde ufak tefek yazışmalar. Alacak olan arkadaşlara ben açıkçası önermiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20201022_220928.jpg
    IMG_20201022_220928.jpg
    133,1 KB · Görüntüleme: 129
Haklı olabilirsiniz hocam. Ben şu ana kadar kullanımımda tuşlarda silinmeye rastlamadım. Her gün bilgisayarın başında 5-6 saat oturuyorum en az. Ne kadar dayanırsa artık. Unutmazsam bir durum olduğunda güncellerim burayı.

Geri
Yukarı