Rampage kulaklıktan ses gelmiyor

Lovesxx

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır bilgisayarımla sorun yaşamıyorum. Ses konusunda da hiçbir zaman sıkıntı yoktu. Taa ki bugüne kadar.

Anlamlandıramadığım bir şekilde bugün hafıza yetersizliğinden dolayı yeni HDD aldım. Bunu takmak için kasamı açtım ve biraz ekran kartını çıkarırken zorlasam etsem de çıkartıp altındaki slotlara HDD girişini taktım ve ekran kartımı geri zorlayarak taktım. Sorun da burada başlıyor.

Ben bilgisayarımda Rampage bir kulaklık kullanıyorum. Ön boarddan kulaklık ve mikrofonu takıp kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı yok normalde. Fakat bilgisayarı açtığımda kulaklıktan asla ses gelmediğini fark ettim. Monitörümü ses çıkışına ayarladığımda monitörümden ses geliyor herhangi bir sıkıntı yok fakat genel olarak kullandığım Rampage kulaklığımda ise ses bildiğiniz gelmiyor.

Sistem taktığımda ses aygıt yöneticisinde kulaklığı ve mikrofonu kesinlikle görüyor. Hatta arkada video açtığımda aygıtımın yanındaki ses ölçerde ses çıktığı da gözüküyor, fakat gelin görün ki kulaklığıma gelen hiçbir ses yok.

Biliyorsunuz bu ses olayları gerçekten çok karışık ve zamanında çok kurcaladığım için haşır neşirim. Varsayılan nedir hangisini devre dışı bıraksam sıkıntı olur olmaz hepsini biliyorum. Fakat bu sefer asla çözüm bulamadım.

1 ihtimal görüyorum ama o da güçsüz;

Ya ekran kartımı takarken çok zorladım ve anakartta bir şeylere zarar verdim. Bu ihtimali zayıf görüyorum ama bir o kadar da bilgisizm o konuda. Zayıf görmemin sebebi ses çıkışını monitöre aldığımda ses vermesi. Yani monitör hoparlöründen ses geliyor. Anakartta ses bölümünde sıkıntı olsaydı gelmezdi diye düşünüyorum.

Lütfen birileri yardımcı olsun yoksa anakart alacağım şu yok zamanda.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    20 KB · Görüntüleme: 166
Jak girişlerinde sıkıntı olabilir, kasanınkileri deneyin.
Denedim hocam. Arkadaki slotları da kullandım orda da aynısı. Cihazı görüyor hatta yukardaki ss gibi ses çıktığını da gösteriyor fakat kulaklıkta hiçbir şey yok kafayı yemek üzereyim.

Hatta bir ara kardeşimi çağırıp ben deli miyim yoksa burdan ses gelmiyor mu diye sordum ciddiyim.

Denedim hocam. Arkadaki slotları da kullandım orda da aynısı. Cihazı görüyor hatta yukardaki ss gibi ses çıktığını da gösteriyor fakat kulaklıkta hiçbir şey yok kafayı yemek üzereyim.

Hatta bir ara kardeşimi çağırıp ben deli miyim yoksa burdan ses gelmiyor mu diye sordum ciddiyim.
Başka kulaklık çalışıyor mu?

Başka kulaklık çalışıyor mu?
Şimdi buna baktım. Başka kulaklıkta da ses yok. Ayrıca onun da doğru düzgün çalıştığına oldukça eminim. Kulaklıklar doğru fakat jaklarda takınca sıkıntı galiba ama anlam veremedim.

Dostlar lütfen benimle kalın beyin fırtınası falan çözelim şunu çünkü bunun sonunda anakartta falan arıycam sorunu para çıkacak cepten.

Anakartın Audio girişini oynattıysanız kısa devre yapıyor olabilir. Cihaza ses gittiğini görüyor olması sağlıklı bir şekilde ses iletildiği anlamına gelmiyor, jakı algıladığında o çıkışa ses gidiyor gibi gösteriyor her şekilde. Yerinizde olsam sürücüleri tekrar yükleyip denerim. Çözüm sağlamazsa anakartın üzerinden kasanın AUD girişini söküp sadece anakart bağlıyken deneme yaparım.

Şimdi buna baktım. Başka kulaklıkta da ses yok. Ayrıca onun da doğru düzgün çalıştığına oldukça eminim. Kulaklıklar doğru fakat jaklarda takınca sıkıntı galiba ama anlam veremedim.

Dostlar lütfen benimle kalın beyin fırtınası falan çözelim şunu çünkü bunun sonunda anakartta falan arıycam sorunu para çıkacak cepten.
Hocam korkulacak bir durum olduğunu sanmıyorum. Girişlerin olduğu kısıma yakın bir bilgisayar parçası vs. var mı? Mümkünse o tarafın fotoğrafını atabilir misiniz?

Geri
Yukarı