Rampage Markası Kalitesiz mi?

Kardeşim elektronik kart tamiri yapıyorum falan falanlarla zaten tamir edemem bu işe çocukluğumdan beri meraklıyım ve uğraşıyorum şimdi bana attığın bu görsel başka bir cihaza ait yani benim verdiklerimle zaten kıyaslayamazsın o zaman tercih sizin ben kullanıyorum ve memnunum bir sıkıntı yaşamadım ama o Corsair dediğiniz PSU var ya CF sistemde catır cutur çatapat gibi patladı ve çok kaliteli bir UPS ile beraberinde çöpe gitti şu an o dediğiniz boktan Rampage markasını kullanıyorum ve 1.5 sene oldu hala sistemi elime almadım Corsair her ne hikmettense elime verdi UPS'i ve kendisini tamam siz gidin alın ben karışamam ama bunuda bilin istedim uzatmayalım fazla yoksa sürekli ceza yiyeceğiz tercih meselesi kullanmadan da yorum yapmayın gidip te 80 TL'lik mouseunu alıp da ya bu boktan demeyin fiyatı üzerine 80 TL
Ve bu kasa var bende Corsair 120 TL'lik fanın üflediği CF'yi şu an Rampage fan daha fazla üflüyor ve 25TL'ye aldım takdir size kalmış uzatmanın bir anlamı yok ama milletide bu konuda yanıltmayın ben tavsiye etmiyorum deyin geçin.
O patlayan PSU VS 2017 serisi olabilir mi acaba? :D

@erdem sümer Fanın kalitesinin CF ile alakalı olduğunu sanıyorsunuz galiba. 25 TL'lik Rampage fan ile 250 TL'lik Corsair fanı bir tutmak mı?.. Mükemmel hareket.

Hiç kusura bakmayın ama sizin gibilere biz forumda "bakkal" diyoruz. Elektronik kart tamiri ile PSU incelemesi sanki aynı şeymiş gibi konuşuyorsunuz bir de. Hani söylediğiniz bu cümlenin bir değeri bile yok ki karşı laf atayım. PSU'dan anlamak ve incelemesini yapmak sadece "merak"la olacak iş değil. Size yukarıda attığım PSU incelemesinin "İ"sinden bile anlamadığınız, orada ne yazdığını bilmediğiniz belli oluyor. Yoksa karşılık olarak bu cevabı atmazdınız. Madem elektronik kart tamircisisiniz karşılık olarak o inceleme gibi... Yok fazla oldu. O incelemenin 4'te 1'i kadar detay veren "teknik" bir inceleme yapın ve Rampage'nin çok satılan herhangi bir model PSU'sunun kaliteli olduğunu kanıtlayın ben de hatamı kabul edip özür dileyeyim. Karşılığında ben de aynı şekilde kalitesiz olduğunu kanıtlamaya çalışırım.

Ek olarak ben Corsair PSU öneriyorum demedim. Corsair'in geçmişte bir sürü sorunlu PSU'su vardı. Bu yüzden PSU alırken Corsair bile olsa dikkatli olmak gerekiyor. Hatta forumda sürekli önerilen VS serisi PSU'lar aslında yurt dışında giriş seviye PSU olarak geçiyor. Ama burada fiyatlardan dolayı sanki dünyanın en iyi PSU'suymuş gibi öneriliyor.

Bunları ben de biliyorum. Ancak bunları bilmem Rampage'nin C4 olduğunu değiştirmiyor.

Ha, ya Rampage bu kadar mı kalitesiz? Hiç mi iyi ürünü yok diye sorarsanız "Evet, var" derim. Rampage'nin yurt dışında kaliteli firmalara ürettirilen PSU'ları da var. Stokta pek göremediğim için ismini hatırlayamıyorum. 1 tane istisna için kalkıp kalan bütün çöpleri de övmem ben. Gerçi bu da Rampage'nin PSU'su sayılır mı orası ayrı mesele.

Öncelikle Rampage bir marka değil. Everest'in sanırım ekipmanlar için isimlendirmesi.
Hayır, Rampage bir markadır. Everest, Snopy, Rampage gibi markaların sahibi aynı şirkettir. Rampage bir oyun markasıdır, diğerleri her şeyi üretmektedir. Everest ve Snopy markaları adına oyun ekipmanı piyasaya sürülecekken yanına Rampage lisansı da eklenir.

@erdem sümer Fanın kalitesinin CF ile alakalı olduğunu sanıyorsunuz galiba. 25 TL'lik Rampage fan ile 250 TL'lik Corsair fanı bir tutmak mı? Mükemmel hareket.

Hiç kusura bakmayın ama sizin gibilere biz forumda "bakkal" diyoruz. Elektronik kart tamiri ile PSU incelemesi sanki aynı şey miş gibi konuşuyorsunuz bir de. Hani söylediğiniz bu cümlenin bir değeri bile yok ki karşı laf atayım. PSU'dan anlamak ve incelemesini yapmak sadece "merak"la olacak iş değil. Size yukarıda attığım PSU incelemesinin "İ"sinden bile anlamadığınız, orada ne yazdığını bilmediğiniz belli oluyor. Yoksa karşılık olarak bu cevabı atmazdınız. Madem elektronik kart tamircisisiniz karşılık olarak o inceleme gibi... Yok fazla oldu. O incelemenin 4'te 1'i kadar detay veren "teknik" bir inceleme yapın ve Rampage'nin çok satılan herhangi bir model PSU'sunun kaliteli olduğunu kanıtlayın ben de hatamı kabul edip özür dileyeyim. Karşılığında ben de aynı şekilde kalitesiz olduğunu kanıtlamaya çalışırım.

Ek olarak ben Corsair PSU öneriyorum demedim. Corsair'in geçmişte bir sürü sorunlu PSU'su vardı. Bu yüzden PSU alırken Corsair bile olsa dikkatli olmak gerekiyor. Hatta forumda sürekli önerilen vs serisi PSU'lar aslında yurt dışında giriş seviye PSU olarak geçiyor. Ama burada fiyatlardan dolayı sanki dünyanın en iyi PSU'suymuş gibi öneriliyor.

Bunları ben de biliyorum. Ancak bunları bilmem Rampage'nin C4 olduğunu değiştirmiyor.

Ha, ya Rampage bu kadar mı kalitesiz? Hiç mi iyi ürünü yok diye sorarsanız "Evet, var" derim. Rampage'nin yurt dışında kaliteli firmalara ürettirilen PSU'ları da var. Stokta pek göremediğim için ismini hatırlayamıyorum. 1 tane istisna için kalkıp kalan bütün çöpleri de övmem ben. Gerçi bu da Rampage'nin PSU'su sayılır mı orası ayrı mesele.

Heh işte ustam mesele benim ne yaptığım değil veya senin ne önerdiğin senle aynı şeyi konuşuyoruz ama farkında değiliz 25'lik fan tabiyikide iyi değil belki 3 sene sonra bilyası dağılacak ama benim için iyi geldiyse o iyidir ve şu an kullandığım ve bir sorun yaşamadığım için problem yok birçok marka kullandım ama hemen hemen birbirlerine yakın kalitedeler anlatmak istediğimizde bu firmalar arasında böyle şeyler var kimi uzun ömür verir yüksek para ister kimisi yüksel özellik verir yüksek para ister bunun tercihi sana kalmış o yüzden tartışıpta birbirimizin kalbini kırmayalım sen kullanırsın ben tamir ederim ama sonuçta ikimizde bu konularda diğer ülkelerden çok daha kötü durumda oluruz. Adamların milattan önce kullandığı teknolojileri ve kaliteleri biz yeni yeni kullanırız. Boş ver bu konu uzar gider ama şu an kullanıyorum ve bir sıkıntısı yok henüz olsaydı olsaydı şu an emin ol senin düşüncende olurdum ama şu an değilim.
Ve sadece Corsair markasının PSU'suna 650 lira vercektim. Ama Rampage aldım hem güzel bir kasam hem de PSU olmuş oldu bütçene göre adamın bütçesi Rampage almaya yetiyordur ve sana sormuştur bize sadece almak istediği ürünün iyi ve kötü yanlarını söylemek düşer geri kalan kısmını zaten adam hem bütçesine hem de zevkine göre karar verecektir.
Ve ustam senin ne dediğinde önemli değil benim için ister bakkal de ister kasap önemli olan senin ne meslekle uğraştığın çöpçülükte bir meslektir tabii kıymetini bilirsen

Heh işte ustam mesele benim ne yaptığım değil veya senin ne önerdiğin senle aynı şeyi konuşuyoruz ama farkında değiliz 25'lik fan tabiyikide iyi değil belki 3 sene sonra bilyası dağılacak ama benim için iyi geldiyse o iyidir ve şu an kullandığım ve bir sorun yaşamadığım için problem yok birçok marka kullandım ama hemen hemen birbirlerine yakın kalitedeler anlatmak istediğimizde bu firmalar arasında böyle şeyler var kimi uzun ömür verir yüksek para ister kimisi yüksel özellik verir yüksek para ister bunun tercihi sana kalmış o yüzden tartışıpta birbirimizin kalbini kırmayalım sen kullanırsın ben tamir ederim ama sonuçta ikimizde bu konularda diğer ülkelerden çok daha kötü durumda oluruz. Adamların milattan önce kullandığı teknolojileri ve kaliteleri biz yeni yeni kullanırız. Boş ver bu konu uzar gider ama şu an kullanıyorum ve bir sıkıntısı yok henüz olsaydı olsaydı şu an emin ol senin düşüncende olurdum ama şu an değilim.
Ve sadece Corsair markasının PSU'suna 650 lira vercektim. Ama Rampage aldım hem güzel bir kasam hem de PSU olmuş oldu bütçene göre adamın bütçesi Rampage almaya yetiyordur ve sana sormuştur bize sadece almak istediği ürünün iyi ve kötü yanlarını söylemek düşer geri kalan kısmını zaten adam hem bütçesine hem de zevkine göre karar verecektir.
Ve ustam senin ne dediğinde önemli değil benim için ister bakkal de ister kasap önemli olan senin ne meslekle uğraştığın çöpçülükte bir meslektir tabii kıymetini bilirsen
Hocam siz kendi ağzınızla söylüyorsunuz '' Benimki henüz bozulmadı o yüzden öneriyorum, ama bozulmuş olsa emin ol seninle aynı fikirde olurdum'' diye. Ve daha önce de, gelip beni etiketleyip ''Eğer sistemin güç kaynağından dolayı yandıysa, daha pahalı ve daha üst model bir Everest güç kaynağı alsaydın'' yazmışsınız. Zaten insanların Everest almasında ki sebep ucuz olması değil mi? Yoksa insanlar, piyasada çok daha düzgün markalar varken neden Everest i tercih edip, sistemlerinin üstüne kumar oynasın ki? Ben mi yanlış biliyorum? Bu markanın olayı ürünlerinin, ekipmanlarının içine RGB fan koyup insanların gözünü boyayıp daha sonradan kalitesiz malı kaliteliymiş gibi gösterip millete ucuzdan satarak parayı kırması değil mi? Yani demek istediğim şuan da kendinizle çelişiyorsunuz. Bu arada benim önceki bilgisayarlarımdan sadece birisi yandı ve sadece o sistem Everest marka bir güç kaynağı kullanıyordu. Yani demek istediğim sizinki henüz sorun çıkartmamış olabilir, veya şanslıysanız ileride de sorun çıkarmayabilir. Ama buraya gelip Everest markası yüzünden sistemlerinden olmuş insanlara ''Hayır sen hiçbir şey bilmiyorsun, ben şuanda kullanıyorum, ve çok mutluyum'' diyemezsiniz. Ben ve benim gibi sistemlerinden olmuş insanlar, diğer insanlar da sistemlerinden olmasın diye buraya gelip tavsiyeler veriyor.

3.5 senedir Everest PSU kullanıyorum ve birçok kez elektrik gitti halen daha bir şey yok. Önerir miydim? Hayır. Sorun yok diye kaliteli olacak diye bir şey yok. He tamam, patlamaz da o fiyata daha iyisi bulunabilir bence. Zaten bayağıdır az da olsa korkuyorum ve MWE 600W ile değiştirmeyi planlıyorum. İnşallah o zamana kadar bir şey olmaz. 😅

Rampage markası kalitesiz değildir. Rampage'in bazı ürünleri kalitesizdir. Ekipman tarafında çok da başarılı ürünleri vardır.

Arkadaşlardan birisi Rampage marka bile değil demiş. Everest'in ekipmanlar için isimlendirmesi demiş. Tamamen yanlış.

Rampage, Everest, Snopy, S-Link, Xigmatek ve daha birçok marka ile birlikte Segment Bilgisayar firmasının bir markasıdır.

Bkz. Segment Markaları

Rampage'in kalitesiz olarak ün salmasının sebebi Segment Bilgisayar'ın pazarlama politikasından ibaret. Firmanın yapmak istediği düşük gelirli kalite aramayan son kullanıcının da ürünler elde edebilmesi. Bu amaçla Everest markası kuruldu. Ancak firmanın bu algıyı kaldırmak istemesiyle birlikte nispeten daha kaliteli olan Rampage markası çıkarıldı. Şimdi firma yeni bir marka kurmak yerine daha kaliteli ürünleri yine Rampage adı altında çıkartıyor çünkü az da olsa oyun dünyasında bir bilinirlik edindi. Mesela Beşiktaş E-Spor takımının resmi sponsoru.

Sonuç olarak Rampage'in de kaliteli olan parayı verdiğinizde performans alabileceğiniz modelleri var ancak alırken çok dikkatli olmak gerekiyor.

@Berkay Davas Segment Bilgisayar'ın Türkiye veya Çin'de kendi fabrikası veya özel üretim sahası yok sonuçta. Ya kendileri Çin'de aynı merdiven altında ürettiriyor ya da distribütörlük alıyor. Adamlar sayfalarına Microsoft da koymuş, Everest de. Elimizde Rampage ürünleriyle ilgili yalnızca iletişim sayfası dışında bir bilgi yok. Bu da onu aynı seviyedeki fason üretimlerle bir yapar.

Tek yaptığın bir marka, logo ve kutu tasarlamak (istersen onlar senin yerine yapıp sana örnek sunuyorlar) ve maliyet, üretim, planlı eskitme, sevkiyat vb. anlaşmaya varıp arkana yaslanmak. Fason üretim ağı olan herhangi bir "merdiven altı" dediğimiz Çinli üreticiyle bunu gerçekleştiriyorsun. Aliexpress'te birbirinin benzeri binlerce aynı fiyatta ama farklı komik isimli ürün görmen de bunun sonucu.

Rampage Hydra R7 Optik switch klavye kullanıyorum. Satın alalı 1 sene oldu. Oyun tuşları geçtiğimiz ay hepsi aynı zaman da kırıldı :) Switchlerini sevdim, hissiyatı ve tepkime süresi gayet ideal. Fakat tuşlar inanılmaz kalitesiz. Rampage ile iletişime geçtim ve kırılan tuşların yedeğini istedim. Gelen tuşlar çok sağlam çıktı. Açıkcası Rampage marka bir monitör almam, ama klavye satın alınabilir, ya da başka ekipmanlar da olabilir.

@Berkay Davas Segment Bilgisayar'ın Türkiye veya Çin'de kendi fabrikası veya özel üretim sahası yok sonuçta. Ya kendileri Çin'de aynı merdiven altında ürettiriyor ya da distribütörlük alıyor. Adamlar sayfalarına Microsoft da koymuş, Everest de. Elimizde Rampage ürünleriyle ilgili yalnızca iletişim sayfası dışında bir bilgi yok. Bu da onu aynı seviyedeki fason üretimlerle bir yapar.

Tek yaptığın bir marka, logo ve kutu tasarlamak (istersen onlar senin yerine yapıp sana örnek sunuyorlar) ve maliyet, üretim, planlı eskitme, sevkiyat vb. anlaşmaya varıp arkana yaslanmak. Fason üretim ağı olan herhangi bir "merdiven altı" dediğimiz Çinli üreticiyle bunu gerçekleştiriyorsun. Aliexpress'te birbirinin benzeri binlerce aynı fiyatta ama farklı komik isimli ürün görmen de bunun sonucu.
@Berkay Davas size yazmak istediklerimin hepsini @kino arkadaş yeterince güzel, hatta benden daha güzel açıklamış. Ben açıklamaya kalksam şimdiye uygunsuz üslup cezasını yemiştim bile 🤣

Ayrıca @Silinen üye arkadaş da gayet güzel açıklama yapmış. Dediğin gibi @erdem sümer arkadaş kendisiyle çelişiyor. Tartışmaya devam ederdim ama arkadaş kendi yanlışını kabul etmeye niyetli değil. Demek istediğim en başından beri mantıklı bir tartışma ortamı oluşturup hem kendi hatalarını kabul etmek hem de karşıdakine kendi fikirletirini açıklamak için gelmemiş. Sadece kendi düşüncesini savunuyor.

@erdem sümer benim anlattığımla ilgili de yanlış anladığın bir şey var galiba. Ekipman konusunda aynı paraya Rampage dışında marka yoksa zaten adama gidip "Üzerine +xxx TL koy şunu al" demiyorum. Parası yetmiyorsa ve aldığı ürünün eksilerini biliyorsa sorun yok. Ama işte böyle olmuyor. Adam gidip 250 TL'ye Rampage mekanik klavye almaya çalışıyor. Halbuki o fiyata CM'nin HyperX'in Membrane klavyeleri var. Yahu bir düşün, bütün markalar mekanik bir klavyeyi minimum 400 TL'ye satıyor. Sen 250 TL'ye mekanik ve aynı zamanda kaliteli bir klavye alabileceğini sanıyor musun? "N'apalım o zaman mekanik almayalım mı?" diyorlar. Evet almayacaksın. Parana göre ürün alacaksın. Diğer marka ürünlerin Membrane klavyelerini alacaksın.
PSU konusunda da aynı şekilde. Rampage PSU ile aynı fiyatta Zalman, High Power, FSP, CM, Corsair varken gidip Rampage alıyorlar. Sonra da "Rampage aldım bir şey olmadı" diye savunuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı