Rampage Redsky kasa için ekstra fan takmak

artifactr

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.Kasam başlıkta belirttiğim gibi Rampage Redsky.Bu kasaya fan takan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi ? Fan kontrolcüsünü sökmekten korkuyorum.Birşey olur falan şimdi hadi birini sysfan1'e taksam diğeri boşta kalacak çünkü iki adet fan alacağım.

İkinci bir sorum da öndeki fanların üçüde fotoğraftaki kırmızı şekilde içeri üflüyor hava sirkülasyonu doğrumudur ? Yeni alacağım fanları aşağı bakacak şekilde yapmalıyım değil mi ?
aaaaaaaaaaaaaa.jpg
aaaaaaaaaaaaaa.jpg

Dosya Ekleri

• Ads2wadız.png
    Ads2wadız.png
    938,8 KB · Görüntüleme: 44
Merhabalar. Kasam başlıkta belirttiğim gibi Rampage Redsky. Bu kasaya fan takan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Fan kontrolcüsünü sökmekten korkuyorum. Bir şey olur falan şimdi, hadi birini SYS_FAN1'E taksam diğeri boşta kalacak, çünkü iki adet fan alacağım. İkinci bir sorum da öndeki fanların üçü de fotoğraftaki kırmızı şekilde içeri üflüyor, hava sirkülasyonu doğru mudur? Yeni alacağım fanları aşağı bakacak şekilde yapmalıyım değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerinizde olsam yukarı takacağınız fanları egzoz fan olarak kullanır havanın dışarı çıkmasını sağlardım. Öndeki 3 fan içeri yeterince hava sokuyor ama arkadaki tek egzoz fan kendi başına neler yapabilir bilmem.

Hocam öncelikle fotoğraf yüklenmemiş, ama şunu söyleyebilirim ön taraf içeri, arka ve üst taraf dışarı üflemeli.
Ayrıca fan eklemek için, fan çoğaltıcı alabilirsiniz. Uygun fiyatlı çoğaltıcılar mevcut N11 gibi sitelerde.

Yerinizde olsam yukarı takacağınız fanları egzoz fan olarak kullanır havanın dışarı çıkmasını sağlardım. Öndeki 3 fan içeri yeterince hava sokuyor ama arkadaki tek egzoz fan kendi başına neler yapabilir bilmem.
anlamadım.Egzos fan bir tane olmuyor mu ? nasıl alacağım fanları egzos fan yapıcam.Yukarı hava atacak şekildemi koymalıyım yani kasanıın en tepesine bakacak şekilde.Çünkü kasanın tepesinde resimdeki gibi delikler var -1.resim-
Aşağı bakmak derken ne demek istiyorsun bilmiyorum ama üstteki fanlar ve arkadaki fan dışarı üfleyecek şekilde takılır.
aşağı bakmak derken yani takacağım fanlar en üstte resimde işaretlediğim yeşil yerde olacaklar.Kasanın tepesi delik bu fanlar havayı yukarı yani dışarımı üflemeli yoksa kasanın içinemi üflemeli bunu soruyordum. -2.resim-
Üste takacağınız fanların tamamı doğru bir hava akışı için dışarı üflemelidir. Üste 1 tane alsanız yeterli olur doldurmaya gerek yok.
hmm bir tane alsam kesin yeterli olurmu bu arada anakartımdaki sysfan1 e takacağım.Bilgisayar çok ısınıyor cpu şuan orta yükte 54 derece
Bu arada ilk soruyu biraz daha açar mısın? 2 fan alıyorsun ama anakartta yer mi yok?
durum şöyle.iki adet dark 12 cm ledli fan alacağım.Fakat kasamdaki kontrolcü (fotosunu koydum) kasanın kendi kontrolcüsü olduğu için sanırsam hem boş yeri yoktur hemde takmayı kabul etmez bence.Bu yüzden b450m msi anakartımdaki sysfan1'e takacağım fakat iki fan bir girişe takılamaz bildiğim kadarıyla.Yanlış mı biliyorum ? -3.resim-

Dosya Ekleri

• 76982824_423632304939766_5222441882725908480_n.jpg
    76982824_423632304939766_5222441882725908480_n.jpg
    83,6 KB · Görüntüleme: 39
  • aaaaaaaaaaaaaa.jpg
    aaaaaaaaaaaaaa.jpg
    279,2 KB · Görüntüleme: 53
  • helelele.jpg
    helelele.jpg
    570,6 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı