Rampage RM-K8 Hawker deneyimlerim

Selamlar. Bugün 3.5 aydır kullanmış olduğum Rampage RM-K8 hakkında deneyimlerimi yazacağım. Hemen başlayalım.

Ürünü 15.06.2020 tarihinde N11 üzerinden Smallman (Küçük adam) adlı satıcıdan 175 TL'ye satın aldım. 2 gün içinde geldi ve paketleme normaldi. Kulaklığı açtım ve bilgisayarıma taktım. Ardından hemen yan taraftaki ızgaranın içinde olan RGB'ler dönmeye başladı. Mikrofonunun önünde mavi ışık yandı. Gerçekten çok iyi göründüklerini söyleyebilirim. Hemen bilgisayarı açtım ve YouTube'dan "Bir Derdim Var" adlı şarkıyı açtım neden bilmiyorum aklıma ilk o geldi sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ses kalitesi daha iyi olan kulaklıklar denemiştim (Gamepower Medusa Pro) ama bunun da fena olmadığını, tabiri caizse 175 TL'lik bir sesi olduğunu belirtmek isterim. Sonuçta müzik değil, oyuncu kulaklığı. Şimdi gelelim oyun deneyimime. Ürünü CS:GO'da denedim. Rekabetçi modunda sesler oldukça başarılı, çok rahat ses kasılıyor. Mikrofonu ise dip ses veya cızırtı barındırmıyor ses temiz. Bu kulaklık ve ASUS TUF M5 mouse'um sayesinde "MG1" rankına kadar yükseldim 3 ayda. Şimdi gelelim asıl anlatacağım yere. Bir gün bir arkadaşımla Vertigo haritasında yoldaş girdik. Girmez olaydım. Maçın ortasındayken birden sol tarafın sesi kesildi. Ateş sesleri çok boğultulu geliyordu. USB'den kaynaklı olduğunu düşündüm ve 3 kez tak çıkar yaptım Türk usulü. Sonra yine Türk usulü sol tarafa 2 tane şaplattım. Evet, düzelmişti. O maçı öyle bitirdik.

Sonra ben akıllanır mıyım? Akıllanmam. O maçtan sonra gittim Cobblestone'da yoldaş girdim. Bu sefer soldan hiç ses gelmiyordu USB ile alakası yok. Dedim işte şimdi sıçtık. Mecbur iade veya değişim talebinde bulunacağım. Rampage markasına bakan Segment Bilgisayar'a mail attım. Faturamın olup olmadığını sordular, E-Fatura geldi ama silmiştim dedim. Bana o zaman garanti dışında dediler haklı olarak. Kendime bir kez daha sövmüş bulundum. Sonra satıcıya yazdım. Dedi, ya iade talebinde bulunun ya da değiştirelim size sıfırını gönderelim. Eyvallah abiciğim dedim ve Aras Kargo'nun yolunu tuttum. Tam kodları falan vermişim ürünü paketliyorum orada çalışan kadın demez mi mağazanın kotası dolmuş. Yarın gel dedi. (Yarın da olmayacağını biliyorum ama neyse.) Yarın gittim bu sefer erkek biri vardı, tekrar verdim kodu. Neymiş Allah'ın cuma günü mağaza kapalıymış. (?) Gönderemeyiz başka bir kargo firmasına verin diyor. Ee kardeş mağaza kapalıysa onlara nasıl vereyim, diyemedim çünkü yaşım 15 uza buradan der. :D Başka kargo firmasına gitsem zaten para alacak, yer mi Anadolu çocuğu? Yemez. Hem benim hem kız kardeşimin dersleri vardı o günden sonra kulaklıksız kalacağımız için uğraşmadık. Bari sağ taraftan gelsin yapacak bir şey yok dedik.

2 Haftadır bu şekilde kullanıyordum ki, bugün bir mucize yaşandı. Fizik dersime çalışırken kız kardeşim bana nedense dertli müzik aç dedi. Tamam dedim, patlattım bir Ahmet Kaya. Sonra bir de Müslüm Gürses açtım ama normalde ikisini de dinlemem öylesine açtım. Sonra bir baktım, ula bunun sesi niye böyle fazla dedim. Sola dayadım ses geliyor, sağa dayadım ses geliyor. Ardından şampanyalar patlatıldı, kutlamalar yapıldı. Şimdilik düzeldi, her işlevi sorunsuz. Bu konuyu "Kendime Yalan Söyledim" dinleyerek açıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evettt, gelelim kulaklığın artı ve eksilerine. Neden alınır neden alınmazaaa...

Artıları (+);
Işıkları çok iyi.
Elastik, çok boğmuyor.
Ses kalitesi yerinde.
Driver'ı ben indirmedim ama var diye biliyorum.
Mikrofonu iyi ve oynatılabiliyor.

Eksileri (-);
Bilgisayar kapansa bile ışıkları sönmüyor. Ya PSU anahtarını kapatmak ya da usb'yi çekmek lazım.
Uzun kullanımda terletiyor.
Üstü kafa bantlı değil, yukarıya ittiremiyorsunuz, saçı uzun olanlar için bir dezavantaj.
Rampage olduğu için çabuk bozulabilir.

Gelelim sonuca: Kulaklık şu an 205 TL olmuş linkini bırakacağım. Bana kalırsa alınabilir fakat şansınıza da biraz güvenmeniz lazım. Puanım 6.5/10.
indir.jpg
rampage-rm-k8-hawker-siyah-usb-71-version-rgb-ledli-gaming-oyunc__1177056860626880.jpg
İnanın yaklaşık 40 dakikadır yazıyorum. Emek var bu yazıda. İstediğinizi sorabilirsiniz. :)

Uzun kullanım deneyimi aslında bu bütçede daha önde gibi, bana göre. İdealleri aşıyorsa tercih edilebilir.

Zira örnek olarak terletme yapıp kulakta ağrı yapıyorsa tercih etmek doğru olmaz. Ne de olsa yine bu bütçede çoğu sanal 7.1 olarak geçiyor, yanlışım yoksa.

Bu arada geleneksel ''Emeğinize sağlık'' sözünü unutmayalım :)

Haha hocam cogu Rampage urunu bu sekilde istegine gore calisip calismayabiliyor. :D Bende de Titan K9 klavye var space tusu bazen sorunsuz calisiyor bazen de sadece Osmanli tokadi ile calisiyor. Ama genel olarak kullanilmayacak derecede kotu degil urunleri (PSU haric). Butce dostu diyebiliriz.

Bu arada inceleme guzel, eline saglik. :D

Işık, mışık isteyenler için önerirsiniz o zaman? 😅 Faydalı bir içerik olmuş. Para verecekken bu tür ihtimalleri göze almaları gerekecek.
Aynen, bozulma riskini göz önüne alanlar için ışık olayı cidden harika. Teşekkürler :)
Uzun kullanım deneyimi aslında bu bütçede daha önde gibi, bana göre. İdealleri aşıyorsa tercih edilebilir.

Zira örnek olarak terletme yapıp kulakta ağrı yapıyorsa tercih etmek doğru olmaz. Ne de olsa yine bu bütçede çoğu sanal 7.1 olarak geçiyor, yanlışım yoksa.

Bu arada geleneksel ''Emeğinize sağlık'' sözünü unutmayalım :)
Evet sanal 7.1, ayrıca dediklerinize katılmaktayım. Teşekkürler. :)
Haha hocam cogu Rampage urunu bu sekilde istegine gore calisip calismayabiliyor. :D Bende de Titan K9 klavye var space tusu bazen sorunsuz calisiyor bazen de sadece Osmanli tokadi ile calisiyor. Ama genel olarak kullanilmayacak derecede kotu degil urunleri (PSU haric). Butce dostu diyebiliriz.

Bu arada inceleme guzel, eline saglik. :D
Aynen, bu Rampage'ler biraz öyle. :D Dediğiniz gibi PSU hariç ürünleri fena değil ve ucuz. Teşekkür ediyorum.:)

@Staj Yapan Donanımcı
Hocam bu arada istersen beraber CS girebiliriz. :D Takimsizliktan Nova 3'e dustum.
Eklemek istersen buyur bu da profil linkim:
Hocam sizin profiliniz gizli arkadaşlık gönderemiyorum, buyurun siz gelin. :D

Derslerden dolayı pek aktif olamıyorum bu aralar, onu belirteyim ahaha.

Rastgele tutukluk yapıyorsa bana hiç de güvenilir bir ürün gibi gelmedi. Rampage markasına zaten şüpheyle yaklaşıyordum. RM-K8 serisine o kadar para vermeye değmez sanırım.

Rastgele tutukluk yapıyorsa bana hiç de güvenilir bir ürün gibi gelmedi. Rampage markasına zaten şüpheyle yaklaşıyordum. RM-K8 serisine o kadar para vermeye değmez sanırım.
Hocam hiç sorun yaşamayanlar da var ama bu yaşanmayacağı anlamına gelmez. Ürün ucuz olduğu için olacak kalite biraz da şansınıza bağlı. Ben şanssızlardanım.

Zaten ürünün ses gitme olayı olmasa fiyatına göre harika.

Geri
Yukarı