Rampage RMS-G8 vs Logitech Z213

Dediğim gibi 200-250 TL bütçeyi 50 TL daha diye diye 300 TL'ye kadar çıkardım. 300 üzeride artık bütçemi aşıyor maalesef.

Veriyorum o halde Rampage siparişi, deneyip gözlemleyelim. Ürün geldiği zaman nasıl olduğuna dair yorum bırakırım artık. (İnşallah iade süreci diye başlık açmam :D)
Ne yaptınız? Elinize geçti mi ürün, memnun musunuz?

Ne yaptınız? Elinize geçti mi ürün, memnun musunuz?
Buraya yazmayı unutmuşum.
Ürünü incehesap'tan aldım üç gün içerisinde yani perşembe günü elime ulaştırdılar. Şu kadar diyorum efsane. Düşünün ki Rampage aldığıma değil de Z213 aldığıma pişman olurdum öyle söyleyim.

Şöyle karşılaştırma yapayım size daha anlaşılır olur hem de alacak kişiler varsa onlarda görmüş olur.
Şimdi benim 200-250 TL bütçem vardı. Z213 bundan tam bir yıl önce 150 TL'ye kadar alınabiliyordu, baya uçmuş fiyatı. Z213 kullanıcı yorumlarını okuduğum da herkes "5 yıldız ama sesi fazla olabilirdi" vs şeklinde yorumlarda bulunmuşlar. Özelliklerine baktığımızda Z213 14W, bluetooth vs hiçbir özelliği mevcut değil. Ama elbette Rampage'ye göre ismi yeter sonuçta Logitech.

Gelgelelim Rampage ürününe, kendisi 25W, radyo, bluetooth, kart okuyucu gibi özellikleri var. Görsel açıdan çok iyi, ışıklı severler için daha da iyi.

İkisi arasında 50-60 TL fark var. Ben bu farkı vererek Rampage'ye bir şans tanıdım. Z213'e göre hem daha fazla W değeri var hem daha fazla özelliği mevcut.

Bass ve tiz gerçekten beklediğimden fazla iyi geldi. Özellikle tiz ve bassı fullediğinizde alt üst komşu hatta iki alt iki üst komşu kapınıza gelebilir. Bilhassa öyle de oldu denilebilir, üst katta amcamlar oturuyor bana dedikleri "Sen mi açmıştın müziği, dışardan arabadan geliyor sandık" oldu.

Yani son olarak diyeceğim; eğer 200-300 TL arası bütçe varsa Z213 yerine RMS-G8 alınmalı bence çünkü 50 TL fark ile yukarıda saydığım özelliklerden ve W değeri daha fazla olduğundan kullanım açısından iyi olur. Ama bütçe 350 TL'ye çıkarsa kesinlikle Logitech Z313 alınmalı.

Buraya yazmayı unutmuşum.
Ürünü incehesap'tan aldım üç gün içerisinde yani perşembe günü elime ulaştırdılar. Şu kadar diyorum efsane. Düşünün ki Rampage aldığıma değil de Z213 aldığıma pişman olurdum öyle söyleyim.

Şöyle karşılaştırma yapayım size daha anlaşılır olur hem de alacak kişiler varsa onlarda görmüş olur.
Şimdi benim 200-250 TL bütçem vardı. Z213 bundan tam bir yıl önce 150 TL'ye kadar alınabiliyordu, baya uçmuş fiyatı. Z213 kullanıcı yorumlarını okuduğum da herkes "5 yıldız ama sesi fazla olabilirdi" vs şeklinde yorumlarda bulunmuşlar. Özelliklerine baktığımızda Z213 14W, bluetooth vs hiçbir özelliği mevcut değil. Ama elbette Rampage'ye göre ismi yeter sonuçta Logitech.

Gelgelelim Rampage ürününe, kendisi 25W, radyo, bluetooth, kart okuyucu gibi özellikleri var. Görsel açıdan çok iyi, ışıklı severler için daha da iyi.

İkisi arasında 50-60 TL fark var. Ben bu farkı vererek Rampage'ye bir şans tanıdım. Z213'e göre hem daha fazla W değeri var hem daha fazla özelliği mevcut.

Bass ve tiz gerçekten beklediğimden fazla iyi geldi. Özellikle tiz ve bassı fullediğinizde alt üst komşu hatta iki alt iki üst komşu kapınıza gelebilir. Bilhassa öyle de oldu denilebilir, üst katta amcamlar oturuyor bana dedikleri "Sen mi açmıştın müziği, dışardan arabadan geliyor sandık" oldu.

Yani son olarak diyeceğim; eğer 200-300 TL arası bütçe varsa Z213 yerine RMS-G8 alınmalı bence çünkü 50 TL fark ile yukarıda saydığım özelliklerden ve W değeri daha fazla olduğundan kullanım açısından iyi olur. Ama bütçe 350 TL'ye çıkarsa kesinlikle Logitech Z313 alınmalı.
Tekrardan hayırlı olsun o zaman. Güzel bir yazı olmuş bu arada. Açıkçası Z313 modeline yerine artık daha güncel ürünlere de bakılabilir. Z313 modelini 5 yıldır kullanıyorum hiç üzmedi memnunum fakat yani aradan koca bir 5 yıl geçti. :)

Tekrardan hayırlı olsun o zaman. Güzel bir yazı olmuş bu arada. Açıkçası Z313 modeline yerine artık daha güncel ürünlere de bakılabilir. Z313 modelini 5 yıldır kullanıyorum hiç üzmedi memnunum fakat yani aradan koca bir 5 yıl geçti. :)
Teşekkür ederim. :)
Elbette fiyat yükseldikçe başka modellere göz atılabilir ama 350 TL'ye çıkılmışken hem kalite hem uzun ömürlük açısından Logitech Z313 tercihi daha iyi olabilir. Ama sonuçta Z313'ü kullanmadım, belki de RMS-G8 ile aynı performansı veriyor olabilir, bilemiyorum.

O yüzden RMS-G8 hoparlörü, Z213 ve Z313 ürünlerinin arasında diyebilirim. Yani 350-400 TL verebilecek bir adam çıkıp "Z313'te 25W, RMS-G8'de 25W, hem Rampage'nin işime yarayacak özellikleri de mevcut" diyip RMS-G8'i seçebilir.

Dediğim gibi Z213 alacak var ise ve bütçesini 50 TL daha artırabiliyorsa düşünmeden Rampage RMS-G8 alsın.

Son düzenleme:
Şöyle söyleyeyim ürünü 2. El üzerinden 2 gün önce aldım. Malum dolar kuru dolayısıyla 0 alma gibi bir şansım yoktu. Neyse konuya geleyim.

Bası gerçekten çok temiz bir şekilde veriyor. Sesi fullediğimiz zaman tize çıkmıyor. Ahım şahım bir ses yüksekliği beklemeyin 25W sonuçta. Ama şöyle açıklayabilirim ilk aldığım gün binanın sahibi kapıma dayandı ve " senin bizi rahatsız etmeye hakkın yok" dedi şarkıyı kapattırdı. Ev ortamında ses kalitesi verdiği netlik fiyatına göre çok güzel. Bundan önce Logitech R203 kullanıyordum, rambageden böyle kaliteli bir ürün beklemezdim.

Ayrıyeten bir sorum olacak. Kolonlar 5W, elimde 10W olanları var Logitech'den kalma. Hoparlörü değiştirmek istiyorum. Bir tane abiye sorduğum zaman kabloları yakabileceğimi söyledi. Sizce değişsem bir sorun olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı