Rampage X-Rapier (SMX-R17) incelemesi

Arkadaşlar merhaba, bugün sizlere Forum Bornova 5M Migros`tan aldığım Rampage X-Rapier farenin incelemesini yapacağım. Fareyi Money Club kart indirimiyle 52TL`ye aldım. Fare, malzeme kalitesi olarak fena değil. Sert plastik, piyano siyahı plastik ve biraz da kauçukumsu plastikten oluşuyor. Sert plastik malzeme yazın uzun süre oyun oynarken terletebilir. İşçilik kalitesi iyi olsa da yer yer çok ufak kalıp izleri görülebiliyor. Alt kısmının kırmızı olması fareye güzel bir hava katmış. Farenin kablosu örgülü lakin kıvırınca eski haline gelebiliyor. Ergonomik açıdan gayet başarılı, büyük ve orta boy eller için rahat ancak küçük elliler için bu fareyi pek önermiyorum. Aynı zamanda 6 adet 5 gramlık ağırlık bloğunu ekleyip çıkartarak ayar yapabiliyoruz. Skatezler mousepad üzerinde başarılı olsa da masa yüzeyinde pek iyi performans göstermiyor. Sensör olarak 7200DPI sunabilen PAW3305 optik sensör kullanılmış. Yanlış bilmiyorsam bu sensör A3050`den biraz daha iyi. 400-800-1200-1600-2000-3000-3900-4800-7200DPI seçeneklerinden birini yazılımdan seçebiliyoruz. Aralıkların daha dar olması iyi olurdu. Farenin tekerleği, sağ kısmındaki çizgiler ve sol tarafındaki arma RGB aydınlatmalı. Bu aydınlatmayı yazılımdan tek bölgeli olarak ayarlayabiliyoruz. Farenin yazılımının kullanımı gayet basit. Makro ayarları (3x tıklama tuşuna, ileri-geri tuşlarına ve DPI ayar tuşuna makro atayabiliyorsunuz) kolay. 3 farklı makro modunu kaydedip yazılımdan aralarında geçiş yapabiliyorsunuz. Yenileme hızı (Maksimum 1000Hz), haraket hızı, tekerlek hızı ve çift tık hızını ayarlayabiliyorsunuz. Profil dışa-içe aktarma olanağınız da var. DPI tuşları ile aralarında geçiş yapabileceğiniz 5 farklı DPI modu atayabiliyorsunuz, bunların arasında DPI tuşu ile geçiş yapabiliyorsunuz ve geçiş yaparken tanımladığınız renk 3 defa yanıp sönüyor. Farenin iki yıl garantisi bulunuyor. Derleyip toparlamak gerekirse; çeşitli eksikliklerine rağmen bu bütçede alınabilecek en iyi fare. Haftada 1-2 kullandığım dizüstü bilgisayarımda kullanmak için aldım ve beni tatmin etti.

Aynı fiyat bandında Logitech'in normal farelerini almayı tercih ederim.
@efedesu komik olan şeyi belirtirseniz sevinirim.
Logitech M90 var bu bütçede. Onu da kullanmıştım kısa bir süre, bu ona göre çok daha iyi bence. Peki G300s buna rakip olabilir mi, G300s (kullandım) yazılım ve malzeme kalitesi olarak daha iyi ama sensör ve ek özellikler bakımıdan X-Rapier üstün. G102 bu fareden kesinlikle daha üstün ama.
Ayrıca bence bu fare 99TL`lik Trust Kusan Pro (Mediamarkt-PMW3325) ile birlikte fiyatını en çok hak eden fare.

Son düzenleme:
Ben de bu bütçede bir fare alacağım ve Sharkoon Sharkforce ve Sharkforce Pro modellerine bakıyordum.
O modellerin yerine bu alınır mı?
Shark Force Pro`yu bilmiyorum ama Shark Force ofis seviyesi sensöre sahip. Bu ona göre daha iyi olur ama rekabetçi oyun oynayacaksan G203`ün (130TL) altına inme bence.

Yok genel kullanım için düşünüyorum oynasam en fazla CS 1.6 oynarım :)

Pro modelinde ki sensör G300S ile kapışıyor hatta hür yer geçiyor olması lazım.
Genel kullanım için Kusan Pro düşünebilirsin çünkü hem 3325 sensöre sahip hem de yan tuşları da asıl tuşlar kadar kaliteli anahtar kullanıyor.

@fryzen hocam dün migrosdan aldım fareyi 70 tl ye tasarımı filan çok iyi çok hoşuma gitti fakat macro da bir sıkıntı yaşıyorum
macro kalvye tuşlarını okuyor ama ben 7. tuşa basınca sol click yukarı aşağı yapmak istiyorum ama fare tuşlarını algılamıyor record da yardımcı olabilir misiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı