Çözüldü RAM'siz PC'ye elektrik gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KnoXroLinG

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni anakartla işlemci aldım ama RAM almaya param yetmedi. Bende bir fişe takayım çalışır ama görüntü vermez dedim. Fişe taktım hiçbir ışık yanmıyor. Yani kasada elektrik yok. Sizce anakartta bir sorun olabilir mi veya RAM olmadığından mı böyle yapıyor?

Çözüm
Açılmaz dostum RAM olmadığından görüntü vermiyor.

Bilgisayarınız açma tuşuna bastığınız anda, işletim sistemi dosyaları RAM'e yüklenir. Eğer RAM olmaz ise yüklenemeyeceği için, sistem çalışır sonra geri kapanır. Görüntü dahi gelmez.

Bilgisayarınız açma tuşuna bastığınız anda, işletim sistemi dosyaları RAM'e yüklenir. Eğer RAM olmaz ise yüklenemeyeceği için, sistem çalışır sonra geri kapanır. Görüntü dahi gelmez.

Çözüm

Kral görüntü vermeyeceğini biliyordum ama fanın sesini bir denemek için deneyeyim dedim kasaya hiçbir elektrik gelmeyince bir an korktum.

Olayı çözdüm PSU güç kablosunu çıkartıp taktım biraz da beklettim güç geldi ama tabii ki de ekran vermedi RAM olmadığından aynı sorunu yaşayan dostlar için biraz kendi halinde bırakıp kabloları takın düzeliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı