Rank atlamak için ne yapmalıyım?

Kassadin çok nerflendi. Lane'de güçsüz bir şampiyon oyna. Düşük eloda insanlar oyun kapatmayı bilmiyorlar. Bakarsan eğer her zaman düşük elolarda daha çok skor çıkar ve düşük elo maçlar daha uzun sürer. Oyun sonunda 1V9 atabileceğin şampiyonlar oyna. Vlad falan olabilir mesela.

Vlad güzel aslında da işte cellat çekince GG oluyor sıkıntı o.

Oyunu surekli oynayarak alışacaksın. Ayrıca heroyu ıstediğin kadar iyi oyna oyun bilgin olmadiktan sonra kazanamazsın. Sana tavsiyem ilk başta gidip tüm runlerin ne ise yaradigini ve hangi durumda hangi itemi alman gerektiğini öğrenmen. Onun dışında Elo boost yapan kişilere bakarsan oyunu genellikle erken oyunda domine ederek bitirmeye çalışıyorlar. Zaten bulunduğun ligde de çok hata yapılıyor o yüzden Garen, Sett, Vlad gibi herolari oynayarak kar topu etkisi oluşturmaya çalış ve oyunda asla boş durma. Eğer laneni kazandiysan bota ve topa roam at, objektifleri almaya yönelik oyna ve oyundaki baskını hissettir. Zaten bunları yaptığın taktirde o ligden cok kolay bir şekilde çıkarsın.

Merhaba,

League of Legends oyununa sezon 6'da başladım. Sezon 10 dışında oyunu çok fazla oynadım. Bu yıl YKS var ders çalışıyorum ancak yine de ara sıra oynuyorum. Geçen sezonu elmas bitirdim, şu an ise platin 1 kümesindeyim.

Düşük elo da takımın yokmuş gibi bencil bir şekilde oynayıp maçları taşıman gerekir. Başka yapabileceğin bir şey yoktur. Bunun için ise oyunu taşıma potansiyeli olan şampiyonlara yönelmen gerekir.

1M rengar ustalık puanına sahibim ve elmas kümesine de rengar ile çıktım. Tabii ki rengar banlanabiliyor bunun için ise metada olan bildiğim ormancı şampiyonu (genellikle jarvan IV) alıyorum.

Çoğu insan otp olmayı önermez ancak benim önerim bu yöndedir. Otp olmasan bile en fazla 3 tane şampiyonu oyna ve kendine bir koridor belirle ve hep orada oyna.

Oyun kazanmak için orta koridor ve ormancı rolleri gayet uygundur. Orta koridorda koridorunda ki adamı kesip üst ve alt koridorlara yardıma gidebilirsin. Ormancı rolünde ise her yeri gezip skor toplayabilirsin.

Genellikle bu oyunda "kötü takım geliyor" diye bir yakınma söz konusudur. "Keşke ligim yükselse de takımım bilerek beslemese" laflarını çok duyarız. Ancak bu tamamen yalandır. Yani her ligde toxic oyuncu, feeder, AFK bırakan insanlar olacak. Sadece küme yükseldikçe hata yapma oranı azalacağı için eskisine göre bir tık daha rahat edeceksin. Başka bir faydası yok. Altın da da sen taşıyacaksın, platinde de, elmas da da. Ben en fazla elmas kümesini gördüğüm için buraya kadar bir yorum yapabilirim. Ancak challanger elo da ki oyunları seyredince en yüksek küme de bile feedleyen olduğunu görüyorsun. Örneğin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok iyi bir oyuncudur kendisi. Elmas elo da bile ormancısına yardım etmeyen orta koridor oyuncusu var. Yani her küme de varlar ve bitmeyecekler. Bunu anlatmaya çalışıyorum.

Uzun lafın kısası kendine bir koridor ve 2-3 tane şampiyon belirle. Bu şampiyonlar da çok iyi ol. Hasar potansiyelini, şampiyonun yapabileceği hareketleri tamamen ezberle ve bencil oynayıp takımını taşı. Başka yolu yok. Özellikle düşük elo da takımın yokmuş gibi oynamalısın. Ha tabii çok kasar isen birkaç skor da takımına bırakabilirsin sana kalmış.

İyi oyunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı