Rap piyasası neden böyle?

Ezhel gibi birine de terörist demiş birisi. Sıkıntı şu; konudaki kimsenin dinlenmenin kaliteye bağlı olmadığını anlamaması.
Evet %100 haklısın ama soru şu madem kalite 1.plandaki bir etken değil bu tarz parçaların popüler olma sebebi sadece günümüz nesil veya tiktok mu?

Bol pantolon ve 70lik i sadece kendim çok sevdiğim için örnek verdim olayda zaten neden bu şarkı az izlenirken o SAAt 200 Mılyar diye ıkınanlar daha çok izleniyor.müzik zevkine karışılmaz ama bir anormallik var dı sen ise bayağı garip anlamışsın.

Kardeşim norm enderi çok sevmem ama Çakal ile Barış Mançoya vs yapıp Çakalı kazandıran aklınca Tiktokçuları sanatçı ilan eden biri? heh işte onun aklından şüphe ederim.
İsteyen istediğini dinlesin, herkes barış manço veya eski rap parçaları dinlemek zorunda değil.

Popüler kültür köleleri diyorsun sen de herkes gibi internet kullanıyorsun :)

O müziklerde de teknik, söz ve kalite mevcut. Sen alıcısı değilsin diye bu tarz yorumlarda bulunmak yanlış. İsteyen istediğini dinler.

Hocam teknik, kalite nerede tam olarak ben göremiyorum da? Gucci, prada, Nike falan görüyorum ben sadece. Sizin yaptığınız şey Hidra, joker, EA gibi pek çok MC'ye birer hakarettir bence. Ve gelelim popüler kültür kölesi konusuna; internet kullanan kişi köle mi oluyor veya tam olarak ben ne yaptım da köle oldum? Doğruya doğru konuşursak TikTok gibi platformlar olmasaydı bu adamları (uzi, lvbel C5, batuflex, cakal) tanıyan hiç kimse olmazdı ve de popüler kültür dediğimiz olay nedir ilk onu öğrenmelisiniz. Popüler kültür biri bir şeyi yapıyor diye onu havalı bulup aynısını seninde yapmandır. Bugün bu şarkıların tüketicilerine baktığımızda insanlar havalı gözükmek için bu müzikleri dinliyor. Umarım anlatabilmişimdir.

300 500 zıptı çıktı bum bum falan var bunların hepsi aynı, ayrıca bot basıyorlar diye duydum. Sözlerde konu olarak aynı, aşk(adı altındaki abazalık), araba Mercedes, autotune, karı kız, para, şöhret biraz daha Mercedes, altın kolye, dolar. Aslında adamlarda ne yaptıklarının farkındalar ekmeklerinin peşindeler ve böyle bir müzik yerli plakanın yanında nedir ki bu arada "Trap değil bu iki r ile Trrap".

LVBEL C5, çakal, batufex, reckol, sefo gibi sanatçılar türk müzik tarihinde önemli sanatçılardır arkadaşlar ister kabul edin ister etmeyin. Domates biber patlıcan, arkadaşım eşek diye söz yazan adama laf söyletmiyorlar çok derin anlam taşıyan çakal şarkılarına laf ediyorlar... Bu şarkıların değeri yıllar sonra anlaşılacak bence.
Her konuya troll yorum yapıyorsun, iyi misin dostum?

LVBEL C5, çakal, batufex, reckol, sefo gibi sanatçılar türk müzik tarihinde önemli sanatçılardır arkadaşlar ister kabul edin ister etmeyin. Domates biber patlıcan, arkadaşım eşek diye söz yazan adama laf söyletmiyorlar çok derin anlam taşıyan çakal şarkılarına laf ediyorlar... Bu şarkıların değeri yıllar sonra anlaşılacak bence.
Şaka. Değil mi? Şaka olsun lütfen 🙏

Rapçi ile Trapçi karşılaştırması yapıp alanında lirikalite kalitesinin ne olduğunu kasan arkadaşlara hayatta başarılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı