Rap yapanlara karşı neden bu kadar adaletsizler?

hako66

Decapat
Bilmiyorum forumda bu konuların konuşulması ne kadar doğru, ya da forum kurallarına ne kadar uyar ama bildiğiniz gibi ülkemizde rap yapanlara, veya parodi yapanlara karşı gereksiz ve çok saçma bir tutum var, mesela en basitinden Porçay adlı YouTuber ot içiyorum diye bir parodi yapmıştı bundan bayağı önce ve sırf bir parodi yüzünden 3 yıldır mahkemeye gidiyor ve her seferinde erteleniyor, ya da Ezhel, ya da Ceg... Daha bir sürü örneği var bunun, neymiş, uyuşturucuya özendirmeymiş, adam size gidip ben onu içiyorum bunu içiyorum siz de için çok iyi falan mı diyor? Hayır. Ülkemizin özgür sanata karşı böyle bir tutumu olmasını anlamıyorum, sizin düşünceleriniz nedir?

Ezhel konusunda yorumum yok, PKK sempatisi yapıyor; ne ceza alsa az.
Ceg, uraz, hidra, Şanışer hatta norm vb. politik rap yapan rapçiler kılıfına uydurulup tutuklanıyor, mahkeme ile uğraşıyor.

Porçay ise direk isimden ve sözlerden yedi, bana sorsalar bende derim bu ot ile ilgili şarkı yapıyor ki kendide diyor ama insanların algılama biçimleri farklı, "ot içiyorum" tarzı sözler ile uyuşturucuya başlayacak insan zaten sorunludur.

Özgür sanatın kısıtlanmasını değil de özgrürlüğün kıs. Neyse ya :D.

Eninde sonunda bitecek. Biteceği günü bekliyorum.

PP yorum uyumu :p.

Evet bitecek ama rap bitecek, artık popüler kültür olacak, politik parçalar olmayacak, rap yapan kişiler yaşlanacak/yorulacak ve yeni gelenler %99 tiktoker tayfa olacak :(.

İşin garip tarafı Porçay'ın yaptığı şarkı parodi idi.
:D
Evet bitecek ama rap bitecek, artık popüler kültür olacak, politik parçalar olmayacak, rap yapan kişiler yaşlanacak/yorulacak ve yeni gelenler %99 tiktoker tayfa olacak :(.
TikTok'un yasaklanacağını düşünüyorum ben. Fena bir olay olacak ve yasaklanacak inşallah.
Bence Rap her türlü devam eder. Çünkü baştakilerin adalet getirmeyeceği ortada ve bu duruma karşı çıkacak tek insanlar Rapçiler.
Bunları söylerken arkada Stabil dinlemem çok ironik :)

Ezhel konusunda yorumum yok, PKK sempatisi yapıyor; ne ceza alsa az.
Ceg, uraz, hidra, Şanışer hatta norm vb. politik rap yapan rapçiler kılıfına uydurulup tutuklanıyor, mahkeme ile uğraşıyor.

Porçay ise direk isimden ve sözlerden yedi, bana sorsalar bende derim bu ot ile ilgili şarkı yapıyor ki kendide diyor ama insanların algılama biçimleri farklı, "ot içiyorum" tarzı sözler ile uyuşturucuya başlayacak insan zaten sorunludur.

Özgür sanatın kısıtlanmasını değil de özgrürlüğün kıs. Neyse ya :D.

Bence öyle bişey olma ihtimali var ama işte o %1 lik kısım yine politik olacak ve o zaman da adaletsizlik olacak

Geri
Yukarı