Rapoo vPro V280 oyuncu faresi Switch değişimi

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Selamlar dostlar bugün başımdan geçen bir durumu anlatmak istedim. 2019 yılında efsane cuma indiriminden almış olduğum rapoo marka oyuncu farem bugün sol tık Switch tuşu bozuldu. Çalışıyordu fakat söktüğümde gördüm ki tuş içine kaçmış. Faremden memnun olduğum için elimde daha eski bir SteelSeries sensei RAW l. E. Modeli bozuk bir oyuncu farem vardı. Aklıma geldi ki Switch benzerliği varsa SteelSeries'teki tuşu rapoo oyuncu fareme geçirebilirim. Daha sonra işe koyuldum baktım ki SteelSeries fare ile kendi farem Switch boyları bire bir aynı hatta SteelSeries Omron marka Switch kullanmış. Lehimleri söktüm Switch'i istediğim gibi kendi oyuncu fareme montajladım. Fareyi tam olarak montajladıktan sonra kontol ettim ki gayet düzgün bir şekilde tekrar tıklamaya başladı ve şu an sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Tek fark Omron Switch'leri rapoo Switch'lerinin %70'i kadar daha yumuşak geldi. CS:GO oynarken falan biraz alışmam gerek :) yaptığım işlemin resimleri aşağıdadır. Yardımcı olabileceğim bir şey olursa sorabilirsiniz. Umarım konuyu doğru şekilde açmışımdır. Çünkü daha çok bir inceleme konusu gibi oldu. İyi akşamlar :)

Dosya Ekleri

• 3. resim.jpg
    3. resim.jpg
    99,9 KB · Görüntüleme: 36
  • 1. resim.jpg
    1. resim.jpg
    207,5 KB · Görüntüleme: 38
  • 2. resim.jpg
    2. resim.jpg
    155,4 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri