Rapor Yasağı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Stropower68

Centipat
@Recep Baltaş
Forumda gözüme takılan hataları raporluyorum. Bazen kişilerin profillerine girip attığı mesajlara bakıp bariz hataları raporluyorum. Forumda genel olarak kaba dil kullanıp aksi görüş bildiren herkesi aşağılayan birisini raporladım ve bilin ne oldu? Raporu meşgul etmekten uyarı aldım. 1 puan, bir günlük ban umrumda değil. Ben sosyal daha iyi bir ortam olsun diye uğraşırken, bıktığım bu toxicleri raporlayınca ban yemem zoruma gidiyor. Burada sorun kimde? Bende mi, moderasyon ekibinde mi, o terbiyesizde mi? Bana bu açıklamayı yapın ki ben de sizin düşüncenizi bileyim. Uyarı atıldığında MOD ekibiyle mesajlaşamadığımız için bu tür şikayetleri yazacak bir yerimiz yok. Mecburen konu dışı olan buraya mesaj atmak zorunda kaldım. Konuyu meşgul ettiğim için özür dilerim ama belirtmem gerekiyordu. @Recep Baltaş ya da @Ali Güngör cevap vermeden silmeyin lütfen, kullanıcıların düşüncelerini söylemeye hakkı var. Şu pandemi günlerinde saçma sapan toxicler dolup sosyalin huzurunu bozuyor.

Arapların hep aynı olduğunu söyleyen mesajı raporlamışsınız. 3 dakika ara ile rapor göndermişsiniz.
Arkadaşın mesajının birinde "Araplar hep aynı." diyordu, onu ırkçılık olduğu için raporladım. Yanlış hatırlamıyorsam yine benzer bir mesajı vardı onu da raporlamıştım. Hatta birisinde, "Diğer mesajlarına bakarsanız onlarda da ırkçılık yapıyor." gibi bir şey eklemiştim.
Arkadaşın mesajının birinde "Araplar hep aynı." diyordu, onu ırkçılık olduğu için raporladım. Yanlış hatırlamıyorsam yine benzer bir mesajı vardı onu da raporlamıştım. Hatta birisinde, "Diğer mesajlarına bakarsanız onlarda da ırkçılık yapıyor." gibi bir şey eklemiştim.
O kişinin mesajlarına bakarken mesajları yeni sekmede açıp sırayla konuları inceledikten sonra rapor atıyordum. Orada belki bir karışıklık olmuş olabilir, belki de bug. Arada bekleme süresi var demişsiniz, fark etmeden atmış olabilirim ama kötü bir amacım yoktu, sizlere yardım amaçlı rapor atıyorum. Yine de sonucu siz bilirsiniz.

Aynı mesaj için ilk raporunuz “Uygunsuz içerik” iken ikinci raporunuz “Irkçılık” idi. Farklı mesajları iki kere raporlamamışsınız.

Raporladığınız mesaj da uygunsuz sayılmaz. “Ne farkı var?” diye soru sorulmuş ve aynı oldukları söylenmiş sadece. Daha farklı mesajlar tabii ki uygunsuz olabilir ama iki kere rapor gönderdiğiniz mesajda bir sorun bulunmuyor. Diğer raporlarınız için gereken yapıldı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı