RAR dosyasından virüs bulaşır mı?

.rar uzantılı bir dosyayı açmadan sadece indirip sildiyseniz bulaşmaz. İçini açıp herhangi bir dosyayı açtıysanız veya bir yere çıkarttıysanız bulaşır.
RAR dosyayı indirdim, virustotal sitesinde tarattım hiçbir anti-virüs virüs bulmadı. Ondan sonra tırstığım için sildim. Yani ne açtım ne de bir yere çıkarttım.

RAR dosyayı indirdim, virustotal sitesinde tarattım hiçbir anti-virüs virüs bulmadı. Ondan sonra tırstığım için sildim. Yani ne açtım ne de bir yere çıkarttım.
Yani bulaştığını pek sanmıyorum ama içinin rahat etmesini istiyorsan Kaspersky'ın free versiyonunu indir. Maksimum 15 dakikanı alır zaten. Sonra bilgisayarını tarat. Virüs yoksa istersen silersin istersen durur.

Yani bulaştığını pek sanmıyorum ama içinin rahat etmesini istiyorsan Kaspersky'ın free versiyonunu indir. Maksimum 15 dakikanı alır zaten. Sonra bilgisayarını tarat. Virüs yoksa istersen silersin istersen durur.
Anladım hocam, yardımınız için teşekkürler. :)
Online RAR çıkarıcıdan RAR dosyasını upload edip içindeki dosyayı indirip açmadan taratırsanız bir sorun olmaz.
Mesela önerdiğiniz bir RAR çıkarıcı site/uygulama var mı hocam?

Neden sadece Kaspersky, bulacağının garantisi yok.
Kendim daha önce crypterladım ilk halinde yani virüsün normal haliyle 24/19 Antivirüs görmüştü sonra Crypterladım öyle tarattım 24/9 oldu ve sizin dediğiniz Kaspersky bulamamıştı bile virüsü.

Yani bulaştığını pek sanmıyorum ama içinin rahat etmesini istiyorsan Kaspersky'ın Free versiyonunu indir. Maksimum 15 dakikanı alır zaten. Sonra bilgisayarını tarat. Virüs yoksa istersen silersin istersen durur.

ESET bu aralar Kaspersky'den daha iyi koruma sağladığını düşünüyorum.

Kendimde kullanıyorum tavsiye ederim.
Teşekkürler, kullanacağım.
Hocam xxx.rar.exe şeklinde yapan çakallar var. Onlara dikkat.
Teşekkürler hocam :).
RAR içerisinde ise bulaşmaz.
Merhabalar. Konuyu hortlatmış gibi oluyorum ancak kafama takıldı. RAR dosyasını açıp, içindeki exe dosyasını açmazsak yine de bulaşır mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı